„Тесла“ сега вреди осум пати повеќе од „Фолксваген“


Производителот на електрични автомобили Tesla за прв пат лансира мрежа за полнење на други електрични автомобили. Ова ќе се случи преку пилот програма во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кинеската компанија за електрични возила „Експенг“ претстави концепт за летачки автомобил кој треба масовно да се произведува до 2024 година. Возилото е ...
| | веќе видена | слични

Кинескиот производител на електрични возила Xpeng планира до 2024 година масовно производство на летечки автомобили чија цена нема да биде над 157.000 долари. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кого владата на СДСМ упорно штити во автобуската несреќа? Прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ.Дали бизнисот со хероин кој го крие власта е причина за несреќата и 45 ...
сите 582 | | | веќе видена

Не е точно дека, ако (Зоран) Заев не остане на премиерската функција, ќе се загрозат евроинтегративните процеси и државата ќе влезе во нови проблеми, му ...
сите 401 | | | веќе видена

Тулио де Оливеира, бразилскиот виролог чиј тим го откри заразниот омикрон-сој на коронавирусот, смета дека медиумската паника што се прошири деновиве работи на ...
сите 401 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во исчекување на окрупнување на парламентарното мнозинство, во владејачката СДСМ почна постапката за кандидирање за претседател на партијата, откако ...
сите 134 | | | веќе видена

На денешната посета во Свети Николе, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со привлекувањето на странски инвестиции, истакна дека самиот ...
сите 214 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Тесла“ сега вреди осум пати повеќе од „Фолксваген“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: