Се финализираат подготовките за вториот круг од локалните избори


8 копии

Со 51,44 проценти во првиот круг Локалните избори 2021 имаат рекордно најниска излезност од сите гласања за избор на градоначалници и советници на општини од ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од половина полнолетни граѓани од државава не гласале на вториот круг на локалните избори кои се одржаа во земјава. Државната изборна комисија целосно ...
| | веќе видена | слични
4 копии

– Од овој момент тече рокот за поднесување приговори кој изнесува 48 часа за овластените претставници. Рокот истекува в среда во 14 часот, бидејќи тогаш беше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Пробиштип победа прогласи актуелниот градоначалник, Драган Анастасов. Разликата меѓу Анастасов од СДСМ и Маријан Миленковски од ВМРО ДПМНЕ е околу 300 ...
| | веќе видена | слични

Според првичните информации од Општинската изборна комисија, кандидатот на ВМРО – ДПМНЕ и Коалицијата Александар Китански на вториот круг од Локалните избори ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Членот на Извршниот и на Централниот одбор на СДСМ Петре Шилегов пред почетокот на седницата на ЦО на партијата изјави дека нема да се расправа за оставката на ...
сите 537 | | | веќе видена

Ќе се менуваат предлог мерките на Комисијата за заразни болести. Владата очигледно ја спушта топката - ги врати назад и бара од Комисијата анализи и предлози ...
сите 424 | | | веќе видена

Ги видовте фактурите што ги плати МЕПСО, фактурата што ја плаќа ЕЛЕМ, секој ден гледаме бидејќи секој ден има тендери. Таа фактура ќе продолжи и во иднина да ...
сите 216 | | | веќе видена

Првите двајца ќе бидат пуштени утре, на 27 ноември, други двајца на 28 ноември, уште двајца на 30 ноември и едно лице на 1 декември. Српскиот државјанин ќе ...
сите 263 | | | веќе видена

Советничката група на СДСМ на коалицијата и ДУИ во Град Скопје вчера поднесе иницијатива за свикување на вонредна седница на Советот на која треба да се усвои ...
сите 108 | | | веќе видена

До 250.000 лева (125.000 евра) отштета ќе треба да исплати Бугарија за починатите во автобуската несреќа на автопатот „Струма“, доколку се докаже дека условите ...
сите 246 | | | веќе видена

Македонските фудбалери ќе играат против европскиот шампион Италија, во баражот за Светското првенство кое следната година ќе се игра во Катар. Денес се одржа ...
сите 169 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими Алекса Бечиќ, претседател на Собранието на Црна Гора. На средбата беше изразено задоволство од развојот на ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се финализираат подготовките за вториот круг од локалните избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: