Повик за учесници во третата генерација на Новинарскиот клуб на Радио МОФ со Огнен Јанески

Радио МОФ го отвора Повикот за членови на третата генерација на Новинарскиот клуб! Ако си средношколец кој се мисли дали да се запише на Новинарски, студент ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 20 средношколци од целата држава ќе дебатираат на тезата „Овој дом би го приватизирал управувањето со водните ресурси“ во рамките на финалето на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лице заразено со новиот сој Омикрон на коронавирусот бил на голем концерт во саботата, соопшти денеска данската Управа за безбедност на пациенти. Лицето беше ...
сите 531 | | | веќе видена

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повик за учесници во третата генерација на Новинарскиот клуб на Радио МОФ со Огнен Јанески

Од:
До кого (е-маил):
Порака: