Уапсени двајца наркодилери во Ѓорче Петров


2 копии

Повеќе лица на изборниот ден нападнале полицајци кои обезбедувале избирачко место во населбата Скопје Север, соопшти полицијата. „На 31.10.2021 во 23.30 часот ...
| | веќе видена | слични

Пронајдени се 13 лица мигранти од Сирија на автопатот Гевгелија–Скопје, кај клучка „Миравци“, во возило „бмв“ со скопски регистарски ознаки, информираат од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руското Министерство за надворешни работи денеска оцени дека влезот на Шведска во НАТО ќе предизвика значителна штета на безбедноста на Северна Европа и на ...
сите 649 | | | веќе видена

Соборот на Српската православна црква вчера прогласи канонско единство со МПЦ-ОА, со што, според српски извори е „решен спорот што датира од 1967 година кога ...
сите 577 | | | веќе видена

Ковачевски отиде толку далеку, што и по релативизирањето на примитивизмот на Талат Џафери, мораше да отиде да гледа фудбалски натпревар со него за и тој лично ...
сите 216 | | | веќе видена

Членовите на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на седница предложија кандидати за судии на Уставниот суд. СДСМ, ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ, со ...
сите 59 | | | веќе видена

Инфлацијата во Македонија излезе од контрола заради неспособноста на власта на СДСМ и ДУИ. Рекордна двоцифрена инфлација од 10,5%, како што немало во ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уапсени двајца наркодилери во Ѓорче Петров

Од:
До кого (е-маил):
Порака: