Рекламниот бизнис на Facebook не ги оправда очекувањата

Кон крајот на јули, компанијата проценила приходи од продажбата на вакцините од 33,5 милијарди долари. Фајзер сега очекува да испорача 2,3 милијарди дози од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот фармацевтски гигант „Pfizer“ ја подигна во вторникот процената на приходот од продажбата на вакцината против Covid-19 годинава на 37 милијарди ...
| | веќе видена | слични

Нето-добивката на компанијата скокна на 8,1 милијарди долари во летниот квартал, од 1,46 милијарда долари во истиот период минатата година Американскиот ...
| | веќе видена | слични

Мајкрософт стана највредната компанија во светот чии акции се тргуваат на берзата, бидејќи извештајот за бизнисот на американскиот производител на iPhone не ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кандидатот за претседател на СДСМ Драган Ковачевски од вечерва ја презентира програмата пред членовите на СДСМ. Вечерва сме во Карпош каде се сретнувам со ...
сите 493 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Лидерот на Алтернатива, Африм Гаши на денешната прес-конференција изјави дека кога бил помлад формирал бенд кој се викал „Празни џебови“. На прашање што ќе ...
сите 119 | | | веќе видена

Првите охрабрувачки знаци доаѓаат во однос на сериозноста на инфекција што ја предизвикува варијантата омикрон. Првите „малку охрабрувачки сигнали“ доаѓаат од ...
сите 416 | | | веќе видена

Речиси 120 луѓе биле позитивни на тестот за Ковид-19 по посетата на норвешки ресторан каде што се одржал деловен настан кој се претворил во жариште на ...
сите 405 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рекламниот бизнис на Facebook не ги оправда очекувањата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: