Радикални економски промени за радикален раст на БДП


Нови, амбициозни проекции за „економски пресврт“ во следните 4 години – Владата објави нов План за забрзан економски раст. Високи стапки на раст на БДП, ...
| | веќе видена | слични

Стопанствениците се како што велат, “затекнати’’ од најавената оставка на премиерот Заев.Иако според нив, е се уште рано за предвидување какви се реперкусии ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Додека целиот свет е погоден од кризата предизвикана од пандемијата на коронавирусот, Северна Македонија продолжува со одличните економски резултати. Заклучно ...
| | веќе видена | слични

Со системски мерки и активности од страна на државата за подобрување на конкурентноста, но и со зајакнување на правната сигурност преку стабилна законска ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Докажавме дека во бизнис секторот гледаме партнери со кои носиме успешни економски политики. Растот на бруто домашниот производ е доказ дека растат и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерите Димитар Ковачевски и Кирил Петков на прес-конференцијата на крајот од заедничката седница на Владите на Северна Македонија и Бугарија го изразија ...
сите 577 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 168 | | | веќе видена

Портпаролот на Стејт департментот Нед Прајс одржа прес-конференција на која ги повтори ставовите на САД и Стејт департментот за руско-украинската криза, ...
сите 577 | | | веќе видена

Канал 5 дознава дека денеска Комисијата за заразни болести донела одлука второто полугодие да се одвива како и досега - со физичко присуство и задолжителни ...
сите 195 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски на својот Фејсбук профил со оценка дека денешната заедничка седница на владите на Северна Македонија и Бугарија во Софија е ...
сите 482 | | | веќе видена

Енергетската криза во земјава станува закана за работењето на претпријатијата во Куманово. Претпријатието “Чистота и Зеленило“привремено го затвори градскиот ...
сите 276 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со Стефан Андоновски член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, денеска остварија средба со новиот ...
сите 405 | | | веќе видена

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната седница и официјално ги потврди Санела Шкриељ и Марија Кочовска како нови пратенички на СДСМ во Собранието, кои ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Радикални економски промени за радикален раст на БДП

Од:
До кого (е-маил):
Порака: