Забивањето на Марканен преку Јокиќ е потег на денот, Денвер загуби од Кливленд (Видео)


Американските медиуми ќе му посветуваат уште повеќе внимание сезонава на актуелниот МВП во НБА лигата, Никола Јокиќ, а новиот натпреварувачки ден донесе потег ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

Кошаркарите на Чикаго со една одлична четвртина, успеаја да го добијат натпреварот со Бостон на гостински терен, на крајот со убедливи 14 разлика. „Булси“ во ...
| | веќе видена | слични

Франц Вагнер со личен рекорд од 28 поени, придонесе за победата на Орландо меџик на гостувањето кај Минесота тимбервулфс од 115-97, и го привлече вниманието ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев вечер на заедничка средба ќе ги информира партиите од владината коалиција за договорот за влегување на Алтернатива во Владата. Средбата со ...
сите 591 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 323 | | | веќе видена

Засега многумина велат дека е екстремно брзо пренослив, но со полени симптоми. Но заеднички став е дека се уште е рано за конечен став. Сојот се појави во ...
сите 186 | | | веќе видена

Заменик помошникот државен секретар на САД, Габриел Ескобар денеска во Скопје изјави дека САД работи интензивно Македонија да добие брз старт на преговорите со ...
сите 219 | | | веќе видена

Освен за криминалот и полнењето на своите џебови, Зоран Заев и неговите пиуни не мрднаа со прст за да се спречи оваа енергетска криза, која се одразува на ...
сите 376 | | | веќе видена

Познатиот адвокат Јанаки Митровски жестоко ја прокоментира најавата на Заев за странски експерти и оспорувањето на правосилни пресуди за случаите Диво Насеље и ...
сите 23 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Забивањето на Марканен преку Јокиќ е потег на денот, Денвер загуби од Кливленд (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: