Ивановска: Суетата, моќта и алчноста ни се главни проблеми


13 копии

Државната комисија за спречување на корупција ги потсетува сите новоизбрани советници, градоначалници и функционери за одредбите од Законот за спречување на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

По завршување на изборите за градоначалници и членови на Советите на општините и Градот Скопје, Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК), ги ...
| | веќе видена | слични

Непочитувањето на сите обврски и забрани од Законот за спречување на корупција и судир на интереси претставуваат прекршок и за истите се изрекува одредена ...
| | веќе видена | слични

Новоизбраните советници, градоначалници и функционери при извршувањето на јавните овластувања и должности не смеат да се раководат од лични, семејни, партиски ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Државната комисија за спречување на корупцијата ги повика новоизбраните функционери да ја  пријават имотната состојба на анкетниот лист и да внимаваат при ...
| | веќе видена | слични

Секојдневно примаме разни пријави од граѓани, а имавме случај кога директор сам себе си се поставил за советник. Се чудевме што се се прави за да се изиграат ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Јавноста се уште нема добиено одговори на прашањата кои се од јавен интерес, кој не засегаат сите нас, а обврска на власта е да даде одговори. Јавноста ...
сите 380 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, и претседателот на политичката партија Алтернатива, Африм Гаши, со своите тимови, имаа работна ...
сите 276 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 378 | | | веќе видена

ГРАНИЦИТЕ НЕМА ДА СЕ ЗАТВОРААТ ПОРАДИ НОВИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ Министерот за здравство Венко Филипче и членовите на Комисијата за заразни болести на ...
сите 355 | | | веќе видена

Пристигнаа уште двајца пациенти од повредените во автобуската дообраќајка во Бугарија. За време на транспортот биле во стабилна состојба и немало потреба од ...
сите 670 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Предавањето на телата на нашите сограѓани кои ги загубија животите во трагичната автобуска несреќа во Бугарија ќе биде направено преку организиран државен ...
сите 337 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ивановска: Суетата, моќта и алчноста ни се главни проблеми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: