Аерозагадувањето во големите градови останува многу загрижувачко прашање, се констатира во Извештајот на ЕК

4 копии

Во следната година Северна Македонија треба особено да ја подобри интерсекторската координација и да ги зголеми финансиските ресурси за намалување на ...
| | веќе видена | слични

Кандидатите за градоначалник на Куманово во вечерашната дебата на „360 степени“ ги соочија концептите за тоа како да се реши аерозагадувањето во градот. ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Љубљана, Зоран Јанковиќ, кој четврти мандат по ред е прв човек на главниот град на Словенија, ексклузивно за Фактор проговори за неговото ...
| | веќе видена | слични

Во своето вечерашно обраќање пред граѓаните во скопската општина Карпош, кандидатот за градоначалник на Скопје, Петре Шилегов, побара поддршката за вториот ...
| | веќе видена | слични

- Се сеќавате ли дека во 2017 година главна тема на изборите беше аерозагадувањето. Сега бројките покажуваат далеку почист воздух. Започнавме војна со ...
| | веќе видена | слични

Во речиси секој поголем европски град, една од најзначајните улоги за одржување и зголемување на урбаниот биодиверзитет ја играат крошните на дрвата засадени ...
| | веќе видена | слични
7 копии

- Загадувањето веќе не е топ-тема во Скопје како што беше во изминатите неколку години. Тоа е факт и тоа добро затоа што бројките покажуваат нешто многу ...
| | веќе видена | слични

Неофицијално стартуваше сезоната во Скопје позната како „прст пред око не се гледа од загадување“ , иронично велат скопјани. Гази Баба и Лисиче како по правило ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кого владата на СДСМ упорно штити во автобуската несреќа? Прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ.Дали бизнисот со хероин кој го крие власта е причина за несреќата и 45 ...
сите 582 | | | веќе видена

Не е точно дека, ако (Зоран) Заев не остане на премиерската функција, ќе се загрозат евроинтегративните процеси и државата ќе влезе во нови проблеми, му ...
сите 401 | | | веќе видена

Тулио де Оливеира, бразилскиот виролог чиј тим го откри заразниот омикрон-сој на коронавирусот, смета дека медиумската паника што се прошири деновиве работи на ...
сите 401 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во исчекување на окрупнување на парламентарното мнозинство, во владејачката СДСМ почна постапката за кандидирање за претседател на партијата, откако ...
сите 134 | | | веќе видена

На денешната посета во Свети Николе, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со привлекувањето на странски инвестиции, истакна дека самиот ...
сите 214 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Аерозагадувањето во големите градови останува многу загрижувачко прашање, се констатира во Извештајот на ЕК

Од:
До кого (е-маил):
Порака: