НОВИТЕ ГРАДОНАЧАЛНИЦИ „ТРИЈАТ“ РАЦЕ - од идната година повеќе пари и од данок на доход и од ДДВ, како ќе се контролираат во трошењето?


Дел се веќе избрани и седнаа на новите градоначалнички фотељи, дел во недела одат на соочување со своите противкандидати во вториот изборен круг и се надеваат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По изјавата на директорот на Агенцијата за странски инвестиции, Дејан Павлески, за планираната изградба на луксузни ски-центри на Јабланица, Светската ...
| | веќе видена | слични

Стопанствениците се како што велат, “затекнати’’ од најавената оставка на премиерот Заев.Иако според нив, е се уште рано за предвидување какви се реперкусии ќе ...
| | веќе видена | слични

Енергетската криза чиишто последици веќе се чувствуваат во земјава се резултат на повеќе фактори: долгогодишна погрешна економска и инвестициска политика во ...
| | веќе видена | слични

Mеѓународна практика за финансирање на националните паркови е од буџетот на државата. Во Македонија и уште само во неколку држави, парковите се оставени сами ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По извршените контроли, инспекторите го затворија објектот и поставија ленти на вратата.Инаку, вонредниот увид доаѓа по автобуската несреќа на оваа компанија ...
сите 486 | | | веќе видена

На вечерашната прес конференција, портпаролката Богданка Кузеска, соопшти дека СДСМ ќе бира нов лидер, а постапката за избор на внатрепартиски избори, ...
сите 206 | | | веќе видена

Ќе се менуваат предлог мерките на Комисијата за заразни болести. Владата очигледно ја спушта топката - ги врати назад и бара од Комисијата анализи и предлози ...
сите 424 | | | веќе видена

До 250.000 лева (125.000 евра) отштета ќе треба да исплати Бугарија за починатите во автобуската несреќа на автопатот „Струма“, доколку се докаже дека условите ...
сите 207 | | | веќе видена

Ги видовте фактурите што ги плати МЕПСО, фактурата што ја плаќа ЕЛЕМ, секој ден гледаме бидејќи секој ден има тендери. Таа фактура ќе продолжи и во иднина да ...
сите 141 | | | веќе видена

Бугарските надлежни служби утре ќе ги преземат ДНК материјалите од семејствата на загинатите патници во несреќата во Бугарија, извести Јавното обвинителство. ...
сите 360 | | | веќе видена

Првите двајца ќе бидат пуштени утре, на 27 ноември, други двајца на 28 ноември, уште двајца на 30 ноември и едно лице на 1 декември. Српскиот државјанин ќе ...
сите 263 | | | веќе видена

Советничката група на СДСМ на коалицијата и ДУИ во Град Скопје вчера поднесе иницијатива за свикување на вонредна седница на Советот на која треба да се усвои ...
сите 108 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими Алекса Бечиќ, претседател на Собранието на Црна Гора. На средбата беше изразено задоволство од развојот на ...
сите 132 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НОВИТЕ ГРАДОНАЧАЛНИЦИ „ТРИЈАТ“ РАЦЕ - од идната година повеќе пари и од данок на доход и од ДДВ, како ќе се контролираат во трошењето?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: