Ќе се најде ли решение за недостатокот на струја?


5 копии

До денес до 16 часот ќе се чека доставата на понудите од новиот тендер за набавка на јаглен за РЕК Битола, а до утре е оставен простор да не стигне нешто и по ...
| | веќе видена | слични

Нема информација колку фирми и од каде се јавиле на повикот. Но ако и овој пат есм не успее да го обезбеди потребниот јаглен, министерот за економија  Бектеши ...
| | веќе видена | слични

Македонија повторно опомената од Европа. Земјава продолжува да влече струја од меѓународната мрежа и да трупа фактури, поради што земјава доби нова петта ...
| | веќе видена | слични

Македонија е предупредена и не се знае до кога ќе не толерираат државите од каде што, буквало недозволено повлекуваме големо количество струја. Експертите се ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Во денешната Тема на денот во Дневникот на Сител Љубомир Јовески, државниот јавен обвинител рече дека целосно е завршено земањето на материјал од роднините на ...
сите 650 | | | веќе видена

Веднаш по денешната прес-конференција на бугарските органи на истрагата во врска со сообраќајната несреќа што се случи завчера на автопатот „Струма“, Основното ...
сите 379 | | | веќе видена

Советот на општината општината Чаир одлучи да ги пренамени средствата за украсување за Нова година за помош за семејствата на загинатите во несреќата која се ...
сите 129 | | | веќе видена

Промените овде во Охрид започнуваат со многу проекти и сериозна динамика во реализацијата на активности оние кои што беа започнати, но и оние кои што сега ќе ...
сите 165 | | | веќе видена

„Ние остануваме токму на тој став дека потребни се брзи предвремени парламентарни избори за излез од кризата затоа што ако внимателно ја погледнете ситуацијата ...
сите 131 | | | веќе видена

Откако по низата хаварии, немањето доволно јаглен и потфрлањето на домашно производтсво на струја, дел од одговорноста за енергетската криза ЕСМ ја лоцираше ...
сите 92 | | | веќе видена

Град Скопје ќе додели два милиона денари за семејствата на загинатите од Скопје во автобуската несреќа пред два дена во Бугарија. На предлог на ...
сите 395 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе се најде ли решение за недостатокот на струја?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: