Шилегов: Скопје до 2024 без метеж во сообраќајот и урбанизација надвор од централното јадро


За следните четири години подготвивме сериозен пакет финансиска поддршка за сите граѓани, скопје е град кој се грижи за сите, рече кандидатот за градоначалник ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Ако дозволиме Генералниот урбанистички план во 2022 година да го донесат истите луѓе што го донесоа во 2012, ќе живееме во истите кризи што ги живееме сега во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Завчера е распишан тендерот за Бас рапид транзитот, што претставува супстуција на трамвај во нашиот град, нешто за кое што зборуваме 40 години. Ние го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Акo воопшто постоеше црна кампања тоа е онаа која ВМРО-ДПМНЕ ја води пет години, а особено последниве пет месеци, за мене за семејството, за се, за Данела ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Скопје го вративме мирот, заедништвото и спокојот и Скопје конечно стана град за сите, кажа кандидатот за градоначалник од СДСМ, Петре Шилегов во ...
| | веќе видена | слични

Герила акција се случи денеска во Скопје, поточно во населбата Чаир каде на парола беше испишана порака до кандидатот за градоначалник на Скопје од редовите на ...
| | веќе видена | слични

Скопје за четири години доживеа целосна промена и тргна во правилна насока. Тоа е она што го нудам во следниот мандат, да го завршиме започнатото и да ...
| | веќе видена | слични

Ако воопшто постоеше пример за црна кампања, тоа е црната кампања што ВМРО-ДПМНЕ кон мене ја води повеќе од пет-шест години, истакна актуелниот градоначалник и ...
| | веќе видена | слични

Немам проблеми со државјанството на госпоѓа Данела Арсовска, туку зошто ја излажа јавноста. Немам проблем ако таа се определува како Бугарка. Таа е граѓанин ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Имавме забелешки во договорот на Заев и Гаши, точките беа недоречени, општи, некои беа конфузни, изјави за Канал5, Горан Милевски, министер за локална ...
сите 594 | | | веќе видена

РЕАКЦИИ ЗА ДОГОВОРОТ МЕЃУ ЗАЕВ И ГАШИ Лидерот на еден од помалите владини коалициони партнери, ЛДП, Горан Милевски, не објавува засега повеќе детали за ...
сите 432 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 322 | | | веќе видена

Кој е виновен за сообраќајниот хаос што денеска се случуваше во главниот град на земјава. Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска побара објаснување од ...
сите 54 | | | веќе видена

Парламентот на Република Српска во петок ќе одлучува за плановите на лидерот на босанските Срби, Милорад Додик за отцепување. Ова денеска го потврди ...
сите 210 | | | веќе видена

Не поддржувам трансфер на пратеници и сум голем противник на политички пазарења, вели претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов. Тој реагира на ...
сите 202 | | | веќе видена

Ова сега што го направи Зоран Заев е токму како што рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, пластелин колаиција и таа се формира на барање на партиите ...
сите 352 | | | веќе видена

Омикрон, варијанта на коронавирусот, може делумно да ја избегне заштитата од вакцината против Ковид-19 произведена од Фајзер и Бајонтек, објави Блумбег. Ова ...
сите 588 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини, како што информираат од АМСМ, е умерен, а на граничните премини, од македонска страна, ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шилегов: Скопје до 2024 без метеж во сообраќајот и урбанизација надвор од централното јадро

Од:
До кого (е-маил):
Порака: