Ахмети: Нема да дозволиме ВМРО-ДПМНЕ да решава кој ќе победи во Гостивар


Мора да бидеме единствени и да не дозволиме ВМРО-ДПМНЕ да одлучи кој ќе победи во Гостивар, порача лидерот на ДУИ Али Ахмети и побара поддршка од жителите на ...
| | веќе видена | слични
13 копии
3 копии

Вицепремиерот и министер за надворешни работи, Бујар Османи за „Њуз24“ го коментираше резултатот од локалните избори и најавената оставка на премиерот Зоран ...
| | веќе видена | слични

Алијансата за Албанците очекува предвремени парламентарни избори, Алтернатива уште нема дефинитивен став околу формирањето нова влада или одржување ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поранешниот албански амбасадор во Скопје, Арбен Чејку, оценува дека доколку до декември нема позитивен развој на евроинтеграциското прашање, не е исклучено на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На Македонија не ѝ требаат предвремени избори, бидејќи земјата ќе влезе во политичка криза, истакна министерот за надворешни работи Бујар Османи при ...
| | веќе видена | слични

Српскиот политички аналитичар, Стеван Гајиќ од белградскиот Институт за европски студии смета дека позицијата на Зоран Заев стана неодржлива по изборниот пораз ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Игор Јанушев од ВМРО-ДПМНЕ во емисијата 24 анализа рече дека во наредениот период ќе претстои отворен терен на кој се е можно и треба да се почека да се види ...
| | веќе видена | слични

Не сум убеден во искреноста на ВМРО-ДПМНЕ кога вели дека сака да формира ново мнозинство, а тоа не го може без избори. Македонија е веќе го криза подолг ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Mинистри за здравство, за информатичко општество и администрација и без ресор задолжен за дијаспората, заменици министри во образование, култура и најверојатно ...
сите 627 | | | веќе видена

„Ќе ги повикам Димитар Ковачевски и Фросина Ременски во партијата сите заедно, преку интернет, сите тројца заедно да ги претставиме програмите за лидер на ...
сите 333 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 324 | | | веќе видена

Главниот советник на американскиот претседател за пандемијата, инфекторлогот д-р Ентони Фаучи, изјави денеска дека иако има броз ширење на омикрон сојот на ...
сите 707 | | | веќе видена

Стоилковски вели дека ова е едно шизофрено однесување на македонската политичка сцена за она коешто претставува власт и она кое претставува грабање на дел од ...
сите 308 | | | веќе видена

На последната владина седница, Владата ја утврди Предлог – одлуката за распределба на средствата, со што ќе се обезбедат финансии за справување со енергетската ...
сите 272 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ахмети: Нема да дозволиме ВМРО-ДПМНЕ да решава кој ќе победи во Гостивар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: