Јовановски: Народот покажа дека сака промени во Кичево, на 31 октомври да ја потврдиме победата

2 копии

Народот покажа дека сака промени, дека сака светлина, а не мрак, дека избира чесност, а не корупција и расипништво, изјави кандидатот за градоначалник од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Александар Јовановски, кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Кичево, иако во првиот круг имаше најмногу гласови на локалните избори, во вториот загуби ...
| | веќе видена | слични

За мене лично најголемиот победник на овие избори е колегата Александар Јовановски од Кичево, првиот кој успеа да ги сруши сите бариери и за четири години со ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Кандидатот за градоначалник на Кичево од ВМРО-ДПМНЕ Александар Јовановски, доминантно во неговата кампања беше посетата од куќа на куќа со што, како што рече, ...
| | веќе видена | слични

-Покрај неколкуте собири и обраќања на жителите на Кичево и општината, во изминатооот период во најголем дел мојата кампања беше збогатена со редовна обиколка ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи денеска на својот фејсбук-профил објави дека се повлекува од координатор на пратеничката група на Алтернатива/ ...
сите 648 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Во последните 24 часа, регистрирани се 276 нови позитивни случаи на САРС КоВ-2од направени 2.720 тестирања, пријавени се вкупно 10 починати лица, пет во ...
сите 415 | | | веќе видена

Првите „малку охрабрувачки знаци“ доаѓаат од Јужноафриканската Република кога станува збор за сериозноста на случаите на инфекција со варијантата омикрон, ...
сите 408 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на денешната прес-конференција одговарајќи на новинарско прашање за коментар околу СДСМ и Алтернатива во Владата, ...
сите 284 | | | веќе видена

Владата ги замрзна цените откако се поскапи, инфлацијата го јаде стандардот. Одлуката за замрзнување на цените е задоцнета. Замрзнувањето на цените требаше да ...
сите 255 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јовановски: Народот покажа дека сака промени во Кичево, на 31 октомври да ја потврдиме победата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: