11 починати лица, 135 нови случаи на Ковид-19


Охрид, 2. ноември 2021 (ИНПРЕС) – Заклучно со 31-ви октомври, во Охрид со две дози вакцина против COVID-19 се имунизирани 60,6% од населението над 12 години. ...
| | веќе видена | слични

За 11,4 отсто во однос на минатата недела е зголемен бројот на новозразени со ковид-19 кај лицата меѓу 20 и 29 години, покажува последниот извештај на ...
| | веќе видена | слични

Бугарија регистрираше 6.007 нови случаи на коронавирус и 310 починати во изминатите 24 часа, што се нови рекордни дневни бројки од почетокот на пандемијата. ...
| | веќе видена | слични

Во Словенија во последните 24 часа како последица на ковид-19 починале 11 пациенти, а новозаразени се 1136 лица, објави во вторникот Националниот институт за ...
| | веќе видена | слични

Денеска почна со апликација на трета доза вакцина против Ковид-19 за лица над 60-годишна возраст, кои втората доза ја примиле пред шест месеци. Вакцинацијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Mинистри за здравство, за информатичко општество и администрација и без ресор задолжен за дијаспората, заменици министри во образование, култура и најверојатно ...
сите 541 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Социјалдемократскиот сојуз, Димитар Ковачевски пред членството на партијата во Општина Карпош ја презентираше својата изборна ...
сите 349 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 323 | | | веќе видена

Познатиот адвокат Јанаки Митровски жестоко ја прокоментира најавата на Заев за странски експерти и оспорувањето на правосилни пресуди за случаите Диво Насеље и ...
сите 515 | | | веќе видена

Техничката раководителка на Светска здравствена организација за Ковид-19, Марија Ван Керкова изјави дека според првичните информации лицата заразени со сојот ...
сите 512 | | | веќе видена

После Хакан Чалхонглу во саботата, вчера и Хуан Квардадо постигна гол директно од корнер. Квардадо го отвори резултатот на почетокот на мечот кој Јувентус го ...
сите 150 | | | веќе видена

Снег утрово врне во ски центарот Попова Шапка, додека во Маврово сликата од викендов непроменета.Дождот го пролонгираше отворањето на ски сезоната во Маврово ...
сите 245 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

11 починати лица, 135 нови случаи на Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: