Серија физички напади во Скопје

2 копии

На 31.10.2021 околу 22:45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на подрачјето на Бит Пазар бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу А.Б.(31) ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
2 копии

На денешните локални избори во Радовиш, жена која имала решение за самоизолација сепак излегла на гласање. Како што соопштуваат од МВР: „На 31.10.2021 во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во изминатото деноноќие на подрачјето на Скопје регистрирани се неколку физички пресметки на кои реагирале од СВР Скопје, како и една кражба во аптека на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 31.10.2021 во 01.40 часот во СВР Скопје, Ш.И.(33) од с.Грчец, скопско, пријавил дека во дворот од куќата било опожарено неговото возило „пасат“. Повредени ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Шпекулациите во јавноста за туби со бензин, пиротехника и така натаму само штетат на истрагата, не помагаат. Според моите сознанија, коишто ги имам, воопшто не ...
сите 863 | | | веќе видена

Веднаш по денешната прес-конференција на бугарските органи на истрагата во врска со сообраќајната несреќа што се случи завчера на автопатот „Струма“, Основното ...
сите 286 | | | веќе видена

Советот на општината општината Чаир одлучи да ги пренамени средствата за украсување за Нова година за помош за семејствата на загинатите во несреќата која се ...
сите 129 | | | веќе видена

Промените овде во Охрид започнуваат со многу проекти и сериозна динамика во реализацијата на активности оние кои што беа започнати, но и оние кои што сега ќе ...
сите 165 | | | веќе видена

„Ние остануваме токму на тој став дека потребни се брзи предвремени парламентарни избори за излез од кризата затоа што ако внимателно ја погледнете ситуацијата ...
сите 131 | | | веќе видена

Откако по низата хаварии, немањето доволно јаглен и потфрлањето на домашно производтсво на струја, дел од одговорноста за енергетската криза ЕСМ ја лоцираше ...
сите 92 | | | веќе видена

Град Скопје ќе додели два милиона денари за семејствата на загинатите од Скопје во автобуската несреќа пред два дена во Бугарија. На предлог на ...
сите 395 | | | веќе видена

Помалку од пет проценти од граѓаните имаат можност за реинфекција во првите четири до пет месеци од прележувањето на корона вирусот.Но, како одминува времето ...
сите 355 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Серија физички напади во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: