Заев од Радовиш со порака за обединување


4 копии

Димче Атанасовски од ВМРО – ДПМНЕ и коалицијата „Создади нова иднина“ во вториот круг од изборите го освои мнозинството од гласовите на каменичани со што ...
| | веќе видена | слични

Во својата првична изјава Атанасовски како нов градоначалник на Македонска Каменица, кажа дека од утре градот ќе го води нов честит тим. -Емоциите ...
| | веќе видена | слични
9 копии
2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ пред завршувањето на изборната кампања и почетокот на молкот испрати порака до граѓаните. Македонија е жива.Ќе биде напредна и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иако не ми е во домен да играм со црна кампања како што тоа го прави мојот политички опонент, госпоѓата Стаменкова, сега се наоѓам пред нејзиниот капитален ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Неколку часа пред изборниот молк, кандидатот за градоначалник од редовите на СДСМ и Коалицијата, Оливер Илиевски на својот фб профил упати јавен повик до ...
| | веќе видена | слични

Пораката ви ја пренесуваме во целост: „Почитувани граѓани на Куманово, Во недела сме исправени пред една важна одлука за насоката во која ќе се движи Куманово ...
| | веќе видена | слични

По обвинувањата од владејачката СДСМ дека активисти на ВМРО-ДПМНЕ вршеле поткуп на гласачи во Македонска Каменица, кандидатот на опозициската партија за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот Скендер Реџепи-Зејд најави дека како пратеник на Алтернатива утре ќе се повлече од позицијата координатор на заедничката пратеничка група со ...
сите 673 | | | веќе видена

Ве повикувам да ја прочитате Програмата наречена Концепт 28, но и да ми се приклучите, да ги споделите сите ваши предлози, идеи, а се разбира и критики, вели ...
сите 378 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Првите охрабрувачки знаци доаѓаат во однос на сериозноста на инфекција што ја предизвикува варијантата омикрон. Првите „малку охрабрувачки сигнали“ доаѓаат од ...
сите 417 | | | веќе видена

Во недостиг на ефикасни мерки за справување со економската и енергетската криза, од центарот за комуникации на СДСМ излегуваат банални соопштенија.Центарот за ...
сите 254 | | | веќе видена

Владата ги замрзна цените откако се поскапи, инфлацијата го јаде стандардот. Одлуката за замрзнување на цените е задоцнета. Замрзнувањето на цените требаше да ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев од Радовиш со порака за обединување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: