Tesla накратко го надмина Facebook по пазарна вредност

Мајкрософт стана највредната компанија во светот чии акции се тргуваат на берзата, бидејќи извештајот за бизнисот на американскиот производител на iPhone не ги ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Германскиот производител на автомобили Фолксваген соопшти за пад на приходите и профитот во третиот квартал поради падот на производството и продажбата поради ...
| | веќе видена | слични

Глобалниот недостиг на микрочипови го погодува Apple со зголемена сила. Само во четвртиот квартал, технолошката група изгуби 6 милијарди американски долари ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По одложувањето на закажаните состаноци на Централниот и Извршниот одбор на СДСМ поради деновите на жалост, утре партиските органи на социјалдемократите ќе се ...
сите 708 | | | веќе видена

Идентификацијата на 45-те загинати во завчерашната тешка сообраќајна несреќа ќе се прави откако ќе биде земен биолошки материјал од роднините на жртвите. Се ...
сите 950 | | | веќе видена

Во последната година се извршени четири вонредни инспекциски надзори на граничниот премин „Деве Баир“ каде „Беса транс“ вршела слободен меѓународен превоз на ...
сите 329 | | | веќе видена

Нови судири избија доцна синоќа во неколку холандски градови во знак на протест против построги владини мерки за спречување на ширењето на инфекцијата со ...
сите 116 | | | веќе видена

Министерот за здравство д-р Венко Филипче, утрово разговараше со д-р Иван Поромански, директор на болницата Пирогов во Софија, каде се хоспитализирани седумте ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Tesla накратко го надмина Facebook по пазарна вредност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: