Николоски од Гевгелија: Андон Сарамндов е човекот кој има програма која ќе ги решава клучните проблеми на гевгеличани


Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, заедно со кандидатот за градоначалник, на Гевгелија, Андон Сарамандов, остварија средба со граѓаните со ...
| | веќе видена | слични

Александар Јовановски, кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Кичево, иако во првиот круг имаше најмногу гласови на локалните избори, во вториот загуби ...
| | веќе видена | слични

За мене лично најголемиот победник на овие избори е колегата Александар Јовановски од Кичево, првиот кој успеа да ги сруши сите бариери и за четири години со ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на македонското друштво “Илинден”-Тирана Никола Ѓурѓај, упати честитка до претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски за “изборниот успех ...
| | веќе видена | слични

– Дозволете ми во мое лично име и во име на македонското друштво „Илинден"-Тирана и во името на Македонците во Албанија, да Ви ја честитаме големата победа на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на македонското друштво „Илинден“- Тирана Никола Ѓурѓај упати честитка до претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за, како што вели, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Досегашниот градоначалник на Охрид Константин Георгиески денеска на противкандидатот Кирил Пецаков му го честиташе остварениот резултат во вториот круг од ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 1. ноември 2021 (ИНПРЕС) – Чест ми е што во изминатите две и пол години му служев на Охрид и на охриѓани. Задоволен сум и горд на сите проекти кои ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев вчера пред коалиционите партнери го презентираше договореното со Алтернатива на Африм Гаши за влез во владата, предводена од СДСМ.Како што се ...
сите 561 | | | веќе видена

Кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски им посака успех на кандидатите кои се во трка за лидер на СДСМ, и кажа дека нема да коментира имиња, ниту пак ќе ...
сите 434 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 260 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини, како што информираат од АМСМ, е умерен, а на граничните премини, од македонска страна, ...
сите 147 | | | веќе видена

Не поддржувам трансфер на пратеници и сум голем противник на политички пазарења, вели претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов. Тој реагира на ...
сите 271 | | | веќе видена

Единствениот начин за постигнување договор меѓу Белград и Приштина е дијалогот, изјави американскиот специјален пратеник за Западен Балкан, Габриел Ескобар за ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николоски од Гевгелија: Андон Сарамндов е човекот кој има програма која ќе ги решава клучните проблеми на гевгеличани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: