Петковски: Неодговорна е изјавата на Заев дека ќе даде оставка ако го изгуби Скопје


Претседателот на НСДП, Тито Петковски, смета дека врз резултатот на локалните избори влијаела апстиненцијата на поддржувачите и симпатизерите на СДСМ, кои не ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии

На оваа средба уште еднаш покажавме дека мнозинството е стабилно, дека владејачкото мнозинство треба да продожи. Сите се согласивме дека какви било процеси што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

САД очекуваат да ја продолжат соработката со Северна Македонија во областите од заеднички интерес, соопшти Стејт департментот за Гласот на Америка на ...
| | веќе видена | слични

Собранието ја очекува премиерската оставка што по големиот изборен пораз на локалните избори, ја најави Зоран Заев. Ваков документ се уште не е пристигнат во ...
| | веќе видена | слични

Уставот не ја одредува прецизно процедурата откако премиерот ќе поднесе оставка и затоа има повеќе можности за тоа кој ќе ја предводи следната влада и како ќе ...
| | веќе видена | слични

Претставниците на сите партии од парламентарното мнозинство во потврдија дека мнозинството во Собранието е стабилно и изјавија дека не се потребни предвремени ...
| | веќе видена | слични

Лидерите и претставниците на партиите од владината коалиција, по вчерашната средба во Владата со премиерот Зоран Заев, изјавија дека тие бараат Заев да ја ...
| | веќе видена | слични

Синоќа разговарав со премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев и му пренесов дека не се согласувам со неговите одлуки за оставка од двете функции, истакна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот Скендер Реџепи-Зејд најави дека како пратеник на Алтернатива утре ќе се повлече од позицијата координатор на заедничката пратеничка група со ...
сите 673 | | | веќе видена

Ве повикувам да ја прочитате Програмата наречена Концепт 28, но и да ми се приклучите, да ги споделите сите ваши предлози, идеи, а се разбира и критики, вели ...
сите 378 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Првите охрабрувачки знаци доаѓаат во однос на сериозноста на инфекција што ја предизвикува варијантата омикрон. Првите „малку охрабрувачки сигнали“ доаѓаат од ...
сите 417 | | | веќе видена

Во недостиг на ефикасни мерки за справување со економската и енергетската криза, од центарот за комуникации на СДСМ излегуваат банални соопштенија.Центарот за ...
сите 254 | | | веќе видена

Владата ги замрзна цените откако се поскапи, инфлацијата го јаде стандардот. Одлуката за замрзнување на цените е задоцнета. Замрзнувањето на цените требаше да ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петковски: Неодговорна е изјавата на Заев дека ќе даде оставка ако го изгуби Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: