Управниот суд поништи гласање и на избирачко место во Шуто Оризари


Во Дебат, каде поради неостварен цензус на 14 ноември ќе биде спроведен втор круг на гласање, се очекува тесна битка меѓу актуелниот градоначалник Хекуран ...
| | веќе видена | слични

Жаклина Јовановска е старо-новата градоначалничка на општина Старо Нагоричане. Според податоците на Државната изборна комисија, кандидатката на СДСМ и ...
| | веќе видена | слични
8 копии

До 11 часот излезноста на гласачките места каде се одржува втор круг од локалните избори е 14,18 отсто или гласале 160.035 граѓани. Во првиот круг излезноста ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Од Државниот пазарен инспекторат велат дека Законот предвидува, прво, укажување до трговците за отстранување на недостатоците во спроведувањето на Законот. ...
сите 191 | | | веќе видена

Светската здравствена организација соопшти дека затворањето на границите „купува време“ во борбата против новиот вид коронавирус – омикрон.Претставниците на ...
сите 808 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ продолжува јавно да бара одговори од власта која за автобуската несреќа во која 45 наши сограѓани ги загубија своите животи, се уште нема никаква ...
сите 269 | | | веќе видена

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловозиИнтензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 155 | | | веќе видена

Роднини, пријатели, граѓани, дојдоа на плоштадот „Скендер бег“ кадешто беа положени венци за последен пат да се простат и да оддадат почит на трагично ...
сите 287 | | | веќе видена

Репрезентацијата на Македонија доби тешка задача и во баражот за Светското првенство ќе играме со Италија на гостински терен. За баражот сега зборуваше првиот ...
сите 150 | | | веќе видена

Повторно мерка од Владата со која на најбезобразен начин се подценува достоинството на матичните и докторите од примарна здравствена заштита. Ќе добивале 30 ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Управниот суд поништи гласање и на избирачко место во Шуто Оризари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: