ВМРО-ДПМНЕ Охрид: Проекти за светла иднина во Видобишта, Бараки, Илинден и Црногорци

За жителите на населбите Видобишта, Бараки, Илинден и Радојца Новичиќ-Црногорци гарантираме проекти за светла иднина, најавуваат од ВМРО-ДПМНЕ Охрид. Во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Разубавувањето на делот околу Охридското Езеро е наш приоритет затоа што сакаме нашите деца да растат тука и да растат здрави, а по нас да оставиме здрава и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Гарантираме проекти за нова и светла иднина во населбите Воска, Далјан, 15 Корпус и Железничка. За жителите во населбите Воска и Далјан: Реконструкција на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Гарантираме проекти за нова и светла иднина во населбите Воска, Далјан, 15 Корпус и Железничка, ветува кандидатот за градоначалник од ВМРО ДПМНЕ Кирил Пецаков. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
4 копии

Во периодот што следува сакаме да придонесеме децата - нашата иднина, да имаат вистински можности за правилен раст и развој. Целта ни е да ги активираме ...
| | веќе видена | слични

Целта ни е да ги активираме младите, да ги поттикнеме да се дружат и да развиваат здрави навики, изјави Кирил Пецаков, кандидатот за градоначалник на Охрид на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи денеска на својот фејсбук-профил објави дека се повлекува од координатор на пратеничката група на Алтернатива/ ...
сите 638 | | | веќе видена

Мојата цел е да победам и да го вратам социјалдемократскиот сојуз на победничките шини, изјави вечерва во Тема на денот на Сител Фросина Ременски, кандидат за ...
сите 355 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Во последните 24 часа, регистрирани се 276 нови позитивни случаи на САРС КоВ-2од направени 2.720 тестирања, пријавени се вкупно 10 починати лица, пет во ...
сите 380 | | | веќе видена

Првите охрабрувачки знаци доаѓаат во однос на сериозноста на инфекција што ја предизвикува варијантата омикрон. Првите „малку охрабрувачки сигнали“ доаѓаат од ...
сите 418 | | | веќе видена

Во недостиг на ефикасни мерки за справување со економската и енергетската криза, од центарот за комуникации на СДСМ излегуваат банални соопштенија.Центарот за ...
сите 141 | | | веќе видена

Владата ги замрзна цените откако се поскапи, инфлацијата го јаде стандардот. Одлуката за замрзнување на цените е задоцнета. Замрзнувањето на цените требаше да ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ Охрид: Проекти за светла иднина во Видобишта, Бараки, Илинден и Црногорци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: