Димитриевски и Здружението на културно уметнички друштва: Разговаравме за развој на културата и културните активности во Куманово


Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски и носителката на листа за советници Ивана Ѓорѓиевска, денеска одржаа средба со ...
| | веќе видена | слични

Во вториот круг од локалните избори, независниот кандидат за градоначалник Максим Димитриевски освои 25.587 гласови од граѓаните, додека пак кандидатот од ...
| | веќе видена | слични

Граѓанската иницијатива „За наше Куманово“ се заблагодари на сите граѓани кои ги поддржаа и во првиот и во вториот круг од локалните избори и му дадоа доверба ...
| | веќе видена | слични

СДСМ била и мора да остане државотворна партија, СДСМ многупати се наоѓала во криза и знаела успешно да излезе од таа криза, изјави старо-новиот градоначалник ...
| | веќе видена | слични

Јас сум член на СДСМ, а моето исклучувањето е еднострано или желба на поединци, рече во своето јавување на „Утрински брифинг“ градоначалникот на Куманово ...
| | веќе видена | слични

-Во партијата последниот збор го имаат членовите. Потребна е структурна реформа. Не сакам да ја коментирам оставката на Заев оти ја немам слушнато. СДСМ е ...
| | веќе видена | слични

Сакам да им се заблагодарам на сите кумановчани што вчера покажаа што е демократија, го почитувам секој глас и ќе ја реализирам програмата, рече за денешен ...
| | веќе видена | слични

Државната изборна комисија во текот на раните утрински часови го заврши пребројувањето на сите гласови во Куманово од вчерашниот втор круг на локалните избори. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кого владата на СДСМ упорно штити во автобуската несреќа? Прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ.Дали бизнисот со хероин кој го крие власта е причина за несреќата и 45 ...
сите 532 | | | веќе видена

Во исчекување на окрупнување на парламентарното мнозинство, во владејачката СДСМ почна постапката за кандидирање за претседател на партијата, откако ...
сите 454 | | | веќе видена

– Истражувавме и изминативе два-три дена и ќе предложиме една нова мерка до Владата, а тоа е посебна стимулација за матичните лекари. Односно, матичните лекари ...
сите 343 | | | веќе видена

Државниот јавен обвините, Љубимир Јовески, на вчерашната прес-конфернеција со бугарските обвинители во Скопје, рече дека се обезбедуваат и други докази, а се ...
сите 474 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Новата варијанта на коронавирус Омикрон е откриена кај 13 лица кои пристигнале во холандскиот главен град Амстердам со двата лета од Јужна Африка. Претходно ...
сите 387 | | | веќе видена

Декларацијата на Народното собрание на Бугарија за односите со Македонија останува да биде дел од позицијата на можната нова бугарска владина коалиција ...
сите 325 | | | веќе видена

Утре попладне ќе се одржи нова средба помеѓу лидерот на СДСМ во оставка, премиерот Зоран Заев и првиот човек на Алтернатива, Африм Гаши, објави телевизија 24 . ...
сите 210 | | | веќе видена

Во спомен на жртвите на автопатот Струма кои го загубија животот во несреќата на автобусот на Беса Транс, бугарскиот д-р Димитар Ленков нуди двете држави ...
сите 427 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитриевски и Здружението на културно уметнички друштва: Разговаравме за развој на културата и културните активности во Куманово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: