Зимските туристички центри се надеваат на успешна сезона


Можеби за јавноста резултатите од изборите беа изненадување. Јас бев најголем оптимист, затоа што имам доста изборни циклуси зад себе. Ја поминав цела ...
| | веќе видена | слични

-Почнуваме со инфраструктурата. Градот е прекопан.Ќе следува и чистење на градот. Многу работа не чека, изјави за Утрински брифинг новиот градоначалник на ...
| | веќе видена | слични

Кога зборуваме за вториот изборен круг, не може да се каже дека е неочекуван поразот кога ќе тргне лавината од првиот круг. Секогаш се знае дека залетот и ...
| | веќе видена | слични

За оние кои следат избори во Македонија, резултатот од локалните избори не е изненадувачки. На оваа тема во „Утрински брифинг“ разговаравме со аналитичарите ...
| | веќе видена | слични

Филмот е веројатно медиумски најсилната работа на планетава, и според парите кои ги троши и кои ги заработува, изјави за Утрински брифинг Влатко Галевски, ...
| | веќе видена | слични

Прашањето за квалитетот на менаџурањето на големите корпорации е поврзано со зголемувањето и имплементирањето на апликативните знаења. Патеката на развој, на ...
| | веќе видена | слични

На Локалните избори секогаш се случуваат да имаме некакви метаморфози или некакви мутации на постоечките коалиции во централно ниво. Тоа не е прв случај. Во ...
| | веќе видена | слични

-Од 2006 се донесе согласност од сите партии, се донесе изборниот законик кој се кодифицира и со тоа беше нагласена професионалицаија, се направи јавен оглас и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во денешната Тема на денот во Дневникот на Сител Љубомир Јовески, државниот јавен обвинител рече дека целосно е завршено земањето на материјал од роднините на ...
сите 599 | | | веќе видена

Ниту еден од автобусите на „Беса транс“ не бил електронски евидентиран во системот кога ја поминувал границата на Македонија. Системот работел бавно, изјави ...
сите 174 | | | веќе видена

Советот на општината општината Чаир одлучи да ги пренамени средствата за украсување за Нова година за помош за семејствата на загинатите во несреќата која се ...
сите 129 | | | веќе видена

Промените овде во Охрид започнуваат со многу проекти и сериозна динамика во реализацијата на активности оние кои што беа започнати, но и оние кои што сега ќе ...
сите 164 | | | веќе видена

Откако по низата хаварии, немањето доволно јаглен и потфрлањето на домашно производтсво на струја, дел од одговорноста за енергетската криза ЕСМ ја лоцираше ...
сите 92 | | | веќе видена

Град Скопје ќе додели два милиона денари за семејствата на загинатите од Скопје во автобуската несреќа пред два дена во Бугарија. На предлог на ...
сите 462 | | | веќе видена

Бугарските медиуми доцна синоќа објавија дека е разоткриена мистеријата зошто има несовпаѓање меѓу списокот на повредени во несреќата во „Пирогов“ и списокот ...
сите 200 | | | веќе видена

„Ние остануваме токму на тој став дека потребни се брзи предвремени парламентарни избори за излез од кризата затоа што ако внимателно ја погледнете ситуацијата ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зимските туристички центри се надеваат на успешна сезона

Од:
До кого (е-маил):
Порака: