Георгиески: Грижата за Охридското Езеро на највисоко ниво

Охрид, 1. ноември 2021 (ИНПРЕС) – По завршување на вториот изборен круг, течат роковите за поднесување приговори. До Општинската изборна комисија (ОИК) во ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за Градоначалник на Охрид од СДСМ и Коалицијата „Најдоброто за мојата општина“, Константин Георгиески утрово гласаше во ОСУ „Св Климент Охридски“. ...
| | веќе видена | слични

Ветувањето на кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Охрид, Кирил Пецаков дека повторно ќе се издаваат концесии за плажите на Охридското Езеро е ...
| | веќе видена | слични

Министерката за култура Ирена Стефоска упати јасна порака дека дивоградбите никогаш повеќе не смеат да му се повторат на градот под заштита на УНЕСКО и потсети ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за градоначалник на Охрид на Коалицијата предводена од СДСМ, Константин Георгиески, во денешнот завршно обраќање пред вториот круг од Локалните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Охрид повторно ќе биде претпознатлив по развиениот туризам во кој туристите ќе се чуствуваат убаво, за чиј престој во градот времето ќе им биде искористено со ...
| | веќе видена | слични

Концептот на охридските плажи ќе ни биде шанкчиња од природни материјали, 50 % искористеност на плажите со лежалки и 50% да бидат слободни за граѓаните, вели ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на македонскиот дел од комисијата за историја со Бугарија, Драги Ѓоргиев вели дека невозможно е да се среќаваат еднаш месечно со бугарските ...
сите 595 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид јавно ја осудува хајката којашто се води против градоначалникот Пецаков додека властите молчат за премиерот Ковачевски. Ја информираме ...
сите 203 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 89 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 78 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски на брифинг со новинарите по завршувањето на заедничката средба меѓу македонската и бугарската влада во Софија рече дека Уставот на ...
сите 335 | | | веќе видена

„Подготвени сме да седнеме и да разговараме за контролата на вооружувањето, разоружувањето, транспарентноста на воените активности, механизмите за намалување ...
сите 467 | | | веќе видена

Податоците добиени од анкетата на Сојузот на наставници од Ниш покажуваат дека над 800 ученици и околу 200 наставници во 44 училишта во Ниш се заразени со ...
сите 103 | | | веќе видена

Денес имаме средба со претставници на т.н. Млади европски амбасадори, тоа е една исклучително талентирана група на млади луѓе од Македонија, вкупно 120 се ...
сите 367 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Георгиески: Грижата за Охридското Езеро на највисоко ниво

Од:
До кого (е-маил):
Порака: