Пецаков: Проекти за светла иднина во Видобишта, Бараки, Илинден и Црногорци

Охрид, 25. октомври 2021 (ИНПРЕС) – За жителите на населбите Видобишта, Бараки, Илинден и Радојца Новичиќ-Црногорци гарантираме проекти за светла иднина, стои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кандидатот за градоначалник на СДСМ за Куманово, Оливер Илиевски на денешната прес-конференција најави гасификација на болницата и нови уредени површини. Во ...
| | веќе видена | слични

Денеска сме пред Општа Болница Куманово да најавиме целосна и итна гасификација на оваа јавна институциија, се со цел подобрување на еколошкиот и здравствениот ...
| | веќе видена | слични

На денешната прес конференција која ја одржа кандидатот за градоначалник Оливер Илиевски, пред Општа Болница Куманово беше најавена нова димензија на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска, кандидатот за градоначалник од редовите на СДСМ и Коалицијата одржа прес конференција пред ЈЗУ Општа Болница Куманово, каде најави целосна ...
| | веќе видена | слични

Во програмата „Најдоброто за Куманово", еден од клучните проекти е гасификација на целиот град. Илиевски најави дека општата болница, која опслужува 200.000 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска од насeлба Зелен рид кандидатот за градоначалник Оливер Илиевски истакна дека населбата во последниот период се шири, изградени се нови станбени ...
| | веќе видена | слични

Денеска кандидатот за градоначалник од редовите на СДСМ и Коалицијата, Оливер Илиевски одржа прес конференција во населбата Зелен рид. На прес конференцијата ...
| | веќе видена | слични

Денеска се наоѓаме во една од поубавите населби во Куманово. Зелен рид е населба која се наоѓа надвор од сообраќајниот метеж, а ваквите напуштени површини како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За заклучоците од четиричасовна средбата на Заев и Гаши вчера во Клубот на пратениците во Скопје беше информирано преку соопштение од Прес-службата на Владата, ...
сите 329 | | | веќе видена

Јавноста се уште нема добиено одговори на прашањата кои се од јавен интерес, кој не засегаат сите нас, а обврска на власта е да даде одговори. Јавноста ...
сите 420 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 348 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести вчера донесе одлука дека нема потреба од нови мерки за заштита и превенција од новиот сој на коронавирусот Омикрон. Министерот за ...
сите 360 | | | веќе видена

Светската здравствена организација (СЗО) го класифицира новиот вид на коронавирусот Омикрон како „многу висок“ глобален ризик. Во документот СЗО нагласува дека ...
сите 589 | | | веќе видена

Директорот на судска медицина, Александар Станков не може да зборува за причините за несреќата но вели дека тела биле пронајдени на неколку места во автобусот, ...
сите 557 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пецаков: Проекти за светла иднина во Видобишта, Бараки, Илинден и Црногорци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: