Tesla се обидува да го отвори патот за кинеските производители на батерии во САД


Tesla Inc сака да се пресели на поевтина батерија за своите електрични возила, но прво мора да открие како да ги надмине политичките тензии за да го натера ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кинеската компанија за електрични возила „Експенг“ претстави концепт за летачки автомобил кој треба масовно да се произведува до 2024 година. Возилото е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кинескиот производител на електрични возила Xpeng планира до 2024 година масовно производство на летечки автомобили чија цена нема да биде над 157.000 долари. ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Јапонскиот Panasonic во петокот претстави прототип на батерија со пет пати поголем од сегашниот капацитет, а директорот за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот на Алтернатива, Африм Гаши на денешната прес-конференција изјави дека кога бил помлад формирал бенд кој се викал „Празни џебови“. На прашање што ќе ...
сите 645 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Првите охрабрувачки знаци доаѓаат во однос на сериозноста на инфекција што ја предизвикува варијантата омикрон. Првите „малку охрабрувачки сигнали“ доаѓаат од ...
сите 418 | | | веќе видена

Во недостиг на ефикасни мерки за справување со економската и енергетската криза, од центарот за комуникации на СДСМ излегуваат банални соопштенија.Центарот за ...
сите 290 | | | веќе видена

Владата ги замрзна цените откако се поскапи, инфлацијата го јаде стандардот. Одлуката за замрзнување на цените е задоцнета. Замрзнувањето на цените требаше да ...
сите 121 | | | веќе видена

Речиси 120 луѓе биле позитивни на тестот за Ковид-19 по посетата на норвешки ресторан каде што се одржал деловен настан кој се претворил во жариште на ...
сите 396 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Tesla се обидува да го отвори патот за кинеските производители на батерии во САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: