Сон е да се биде во комбинација за „златната топка“

2 копии

Италијанската јавност и голем дел аналитичарите се убедени дека Жоржињо треба да биде човекот кој ќе ја добие „Златната топка“ поради трофеите кои ги освои со ...
| | веќе видена | слични

Ѕвездата на Челси и на италијанската репрезентација, Жоржињо, е еден од фаворитите за „Златната топка“ и признава дека би гласал за самиот себе доколку има ...
| | веќе видена | слични

Шпанска „Марка“ тврди дека стигнала до документ со конечните резултати од гласањето за наградата „Златна топка“ и веќе го знае победникот. Според протечената ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, покрај програмата за неговата официјална посета на Република Бугарија одржа уште ...
сите 574 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 168 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид соопштија дека ја осудуваат хајката што се води против градоначалникот Пецаков, а властите молчат за премиерот Ковачевски. Од таму велат ...
сите 202 | | | веќе видена

Претседателот на ГЕРБ и поранешен бугарски премиер Бојко Борисов на премиерот Димитар Ковачевски му порачал веднаш да ги решат тешките прашања и да не ја ...
сите 347 | | | веќе видена

Говорејќи на заедничката прес-конференција со германскиот канцелар Олаф Шолц во Берлин, Макрон рече дека Европа и нејзините сојузници се обединети по прашањето ...
сите 436 | | | веќе видена

За речиси 500% повисока сметка за струја за декември во споредба со претходната, добија некои хотели на охридско-струшката ривиера. Некои од нив со електрична ...
сите 233 | | | веќе видена

Хрватскиот пејач Тони Цетински на овој ден се присети на својот драг колега која прерано почина. Тоше Проески денеска би наполнил 41 година, а по тој повод ...
сите 110 | | | веќе видена

Денес имаме средба со претставници на т.н. Млади европски амбасадори, тоа е една исклучително талентирана група на млади луѓе од Македонија, вкупно 120 се ...
сите 353 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сон е да се биде во комбинација за „златната топка“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: