Тито Петковски: Најавата на Заев за оставка е неодговорна изјава


Тито Петковски, претседателот на НСДП, во емисијата „Утрински брифинг“ претпладнево рече дека премиерот Зоран Заев не требало да нуди повлекување доколку СДСМ ...
| | веќе видена | слични

Власта е стабилна на Македонија не и се потребни предвремени избори. Премиерот Заев во интервју за српскиот весник „Политика“ најавува и зголемување на ...
| | веќе видена | слични

Мицкоски вели дека очекува победа и во вториот круг и покрај притисоците и заканите. Тој во интервјуто за Канал 5 рече дека очекува најмалку двојно поголем ...
| | веќе видена | слични

Очекувам огромното мнозинство протестни гласови да излезе и масовно да гласа против власта и да биде казнета, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...
| | веќе видена | слични

Во пресрет на вториот круг на локалните избори, Заев вели дека парламентарното мнозинство е стабилно. Мицкоски, пак, обвинува дека власта го има изгубено ...
| | веќе видена | слични

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, за белградска „Политика“ вели дека најголемата опозициска партија ќе води политика на реципроцитет со Бугарија ...
| | веќе видена | слични

„Долг период бевме на прво место во Европа по бројот на смртни случаи, а моментално сме трети во светот. За огромна жал над 7.000 луѓе го загубија својот живот ...
| | веќе видена | слични

„Владата на Заев го губи политичкиот легитимитет и кредибилитет, затоа што не ги оправда очекувањата за кои доби доверба од народот.“, нагласи претседателот на ...
| | веќе видена | слични

„За Македонија ова се многу важни избори од повеќе аспекти, тие ја дефинираат определбата на граѓаните дали сакаат нешто да променат или пак ќе продолжи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Преговорите за влез на Алтернатива во Владата се при крај. Најверојатно наредната недела лидерите на политичките партии ќе го објават и договорот што се ...
сите 474 | | | веќе видена

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловозиИнтензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 152 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 134 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 250 | | | веќе видена

ДОНЕСЕНИ СЕ ТЕЛАТА НА ЗАГИНАТИТЕ Со државно-воена церемонија, денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје беше организиран пречек на посмртните останки на ...
сите 231 | | | веќе видена

Во интервју за Ројтерс Некст, Сума Сваминатан рече дека е невозможно да се предвиди дали омикрон ќе стане доминантна варијанта на коронавирусот.– Треба да ...
сите 268 | | | веќе видена

-Ахмети и Груби знаат дека никогаш нема да имаат уценет политичар како Заев, кој за да ја спаси својата политичка кариера, ќе потпише било каков договор. ...
сите 101 | | | веќе видена

Министерството за здравство ја објави анализата на вакцинирани, од позитивни случаи со Ковид-19, во период од 6 август заклучно со 2 декември. За вакцинирани, ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тито Петковски: Најавата на Заев за оставка е неодговорна изјава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: