Маск: Тесла го прекина тестирањето на новиот автопилот


2 копии

Кинеската компанија за електрични возила „Експенг“ претстави концепт за летачки автомобил кој треба масовно да се произведува до 2024 година. Возилото е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кинескиот производител на електрични возила Xpeng планира до 2024 година масовно производство на летечки автомобили чија цена нема да биде над 157.000 долари. ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претприемач Илон Маск достигна невидено ниво на богатство и сега, како што пишува „Форбс“ , неговата вредност се проценува дека е околу 300 ...
| | веќе видена | слични

Дали следиме трагикомична приказна за еден од најголемите берзански меури во светската историја, кој порано или подоцна ќе пукне, или пример за најголемиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Настани и личности кои ја одбележаа оваа недела. Првата меѓувладина заедничка седница меѓу Северна Македонија и Бугарија која се одржа во Софија и средбата ...
сите 479 | | | веќе видена

Д-р Андон ЧИБИШЕВ Во серија неколку погрешни и неразбирливи одлуки на надлежните институции во последните два дена. Се намалуваат деновите за изолација кај ...
сите 213 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 114 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Вашингтон, на брифингот за новинарите министерот за одбрана Лојд Остин ја опиша напнатата подготвеност на руските ...
сите 669 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 144 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 201 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 287 | | | веќе видена

„Во Загреб нема кварт каде Аки не беше во некој изнајмен стан, се дружеше во секој кварт. Притигна на станица со една торба и сега почива во Алејата на ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маск: Тесла го прекина тестирањето на новиот автопилот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: