(Без)значајноста на локалната самоуправа

Развојот на овој жанр на филмови зависи исклучиво од нас етнолозите, колку ние ќе се ангажираме, ќе вложиме енергија и љубов за доброто не само на етнолошкиот ...
| | веќе видена | слични

Да советуваш некого за нешта што не ги познаваш е исто како да учиш коњ да јава. Но, општо земено, исклучително ретко кога во животот сум си зел за право да му ...
| | веќе видена | слични

Тина Иванова е жена борец. Мајка на две деца. И дури потоа музиколог, новинар, писател... и во времево на пламтечка светска пандемија која не стивнува в.д. ...
| | веќе видена | слични

Како што вели авторот, едни од најсовршените творби во природата - сите глуварчиња се нацртани, насликани од белината на хартијата и тие ја претставуваат и ...
| | веќе видена | слични

МФФ „Киненова“ во рамките на годинашниот фестивал организираше панел дискусија со филмски критичари, насловен: „Филмската критика реалност или инцидент“. Во ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Културниот центар на Македонија во Р. Албанија, Златко Ориѓански во интервју за НОВА зборува за култуно општествените односи меѓу Македонија и ...
| | веќе видена | слични

„Кај нас постојано се повторува дека нема филмска критика, дека културата е сведена на ниско ниво и речиси целосно отсутна од медиумскиот свет. Главно тоа е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Таа очекува да бидат повикани од страна на Премиерот и истот да им биде презентиран.-,,Очекувам да бидеме повикани за да ни биде презентиран овој Договор што е ...
сите 652 | | | веќе видена

„Сакам да верувам дека трката за лидер на СДСМ почнува од 0:0, право на Заев е да каже што мисли, но на крајот се надевам ќе подаде рака на победникот. Секаде ...
сите 331 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

Главниот советник на американскиот претседател за пандемијата, инфекторлогот д-р Ентони Фаучи, изјави денеска дека иако има броз ширење на омикрон сојот на ...
сите 833 | | | веќе видена

Освен за криминалот и полнењето на своите џебови, Зоран Заев и неговите пиуни не мрднаа со прст за да се спречи оваа енергетска криза, која се одразува на ...
сите 208 | | | веќе видена

Пејачката Ријана со години е мета на гласини дека ќе стане мајка, а тоа е повторно случај откако фотографиите на кои нејзиниот стомак изгледа поголем од ...
сите 72 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Без)значајноста на локалната самоуправа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: