Азески на работна средба со министерот Османи

6 копии

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров денес оствари средба со Тајс Ројтен, пратеник во Европскиот парламент и член на ...
| | веќе видена | слични

ЕУ И НИЕ – НЕ СЕ ЗНАЕ КОЈ КОГО „МАФЛОСУВА“, ТИЕ НАС ИЛИ НИЕ НИВ. ЧЕКОР НАПРЕД, ТРИ НАЗАД, КАКО РАКОВИТЕ ВО ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО ОД МОЕТО ДЕТСТВО КОИ ИСЧЕЗНАА ВО ...
| | веќе видена | слични

Веселата математика од предизборната кампања опишана во претходната колумна ( Вести/ Стопанска комора на Северна Македонија (mchamber.mk) ) продолжува. ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Заменик-директорката на влијателниот невладин центар – Европски совет за надворешни односи, Весела Чернева во интервју за неделната програма за меѓународна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Довербата драстично е опадната во сите земји од Западен Балкан, тие земји веќе и како да не очекуваат каква било помош од ЕУ и се бават со своите проблеми во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На маргините на Белградскиот безбедносен форум, во интервју за Euronews, вицепремиерот Никола Димитров зборува за кредибилитетот на ЕУ во регионот, во светло ...
| | веќе видена | слични
7 копии
повеќе

Останато

Лидерот на Алтернатива, Африм Гаши на денешната прес-конференција изјави дека кога бил помлад формирал бенд кој се викал „Празни џебови“. На прашање што ќе ...
сите 646 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Првите охрабрувачки знаци доаѓаат во однос на сериозноста на инфекција што ја предизвикува варијантата омикрон. Првите „малку охрабрувачки сигнали“ доаѓаат од ...
сите 416 | | | веќе видена

Во недостиг на ефикасни мерки за справување со економската и енергетската криза, од центарот за комуникации на СДСМ излегуваат банални соопштенија.Центарот за ...
сите 309 | | | веќе видена

Речиси 120 луѓе биле позитивни на тестот за Ковид-19 по посетата на норвешки ресторан каде што се одржал деловен настан кој се претворил во жариште на ...
сите 405 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Азески на работна средба со министерот Османи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: