СДСМ: Минималната плата од 1 јануари ќе биде 18.000 денари, просечната порасна на 28.642 денари

„Овие избори се од исклучителна важност за нашите општини, за државата, затоа што исходот го трасира патот кон напредокот и развојот или кон враќање назад во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Српскиот претседател Александар Вучиќ најави зголемување на платите и на пензиите по Нова година. „Платите ќе бидат зголемени за 7 до 8 проценти во јавниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

-Нашето парламентарно мнозинство во моментов е стабилно. Сите коалициони партнери излегоа и ја поддржаа Владата, посочија, изјавија, ова парламентарно ...
| | веќе видена | слични

-Мандатот којшто го добивме од граѓаните во 2020 година на предвремените парламентарни избори беше мандат од четири години и во тие четири години да продолжиме ...
| | веќе видена | слични

-Бидејќи се наоѓаме во фаза на локални избори за Градот Скопје, 40 булевари и улици реконструирани, 4 нови булевари, два нови моста коишто во моментов се ...
| | веќе видена | слични

Дарко Каевски СДСМ во емисијата 24 анализа рече дека во изминатиот период СДСМ како владејачка партија покажале дека го окрупнуваат парламентарното мнозинство, ...
| | веќе видена | слични

Компаниите ќе се соочат со големи штети ако владата се одлучи на рестрикции на електрична енергија поради недостиг од овој енергенс. Дополнително и повисоката ...
| | веќе видена | слични

Растот на минималната плата на 18 илјади денари, т.е. над педесет отсто од просечната плата, ќе го наруши економскиот развој на државата и негативно ќе влијае ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на Алтернатива, Африм Гаши на денешната прес-конференција изјави дека кога бил помлад формирал бенд кој се викал „Празни џебови“. На прашање што ќе ...
сите 645 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Првите охрабрувачки знаци доаѓаат во однос на сериозноста на инфекција што ја предизвикува варијантата омикрон. Првите „малку охрабрувачки сигнали“ доаѓаат од ...
сите 416 | | | веќе видена

Во недостиг на ефикасни мерки за справување со економската и енергетската криза, од центарот за комуникации на СДСМ излегуваат банални соопштенија.Центарот за ...
сите 287 | | | веќе видена

Речиси 120 луѓе биле позитивни на тестот за Ковид-19 по посетата на норвешки ресторан каде што се одржал деловен настан кој се претворил во жариште на ...
сите 405 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Минималната плата од 1 јануари ќе биде 18.000 денари, просечната порасна на 28.642 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: