Последен ден за пријавување за гласање во вториот круг на болни од Ковид-19 и лица во изолација


Денеска истекува рокот за пријавување за гласање во вториот круг на изборите на лицата со Ковид-19 и во изолација. Болните и немоќните, лицата со Ковид-19 и во ...
| | веќе видена | слични

Вчера се одржаа локалните избори во Македонија, а во трката за градоначалник на град Скопје беа Данела Арсовска и Петре Шилегов. По завршувањето на локалните ...
| | веќе видена | слични

Само две жени градоначалнички се изгласани на локалните избори 2021 година, наспроти 79 мажи во останатите општини. Станува збор за Данела Арсовска, независна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државната изборна комисија вчеравечер ги соопшти првичните неофицијални резултати од вториот круг од локалните избори според кои Скопје и 43 општини во земјава ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Данела Арсовска и Жаклина Јовановска се единствените жени кои ќе раководат со локалните самоуправи од вкупно 80 општини и Градот Скопје.Град Скопје првпат доби ...
| | веќе видена | слични

Град Скопје првпат доби градоначалничка, откако независната кандидатка, поддржана од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата Данела Арсовска го победи противкандидатот Петре ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДУИ беше целосно информирана за разговорите на премиерот и лидер во оставка на СДСМ Зоран Заев со Африм Гаши за влезот на Алтернатива во Владата, изјави ...
сите 517 | | | веќе видена

Ковачевски периодот ја претставува својата програма пред раководствата на општинските организации, форумите на жени, членовите на Централниот одбор и ...
сите 352 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 323 | | | веќе видена

Пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи, синоќа на својот фејсбук-профил објави дека се повлекува од координатор на пратеничката група на Алтернатива/ ...
сите 614 | | | веќе видена

Стоилковски вели дека ова е едно шизофрено однесување на македонската политичка сцена за она коешто претставува власт и она кое претставува грабање на дел од ...
сите 406 | | | веќе видена

Техничката раководителка на Светска здравствена организација за Ковид-19, Марија Ван Керкова изјави дека според првичните информации лицата заразени со сојот ...
сите 688 | | | веќе видена

Освен за криминалот и полнењето на своите џебови, Зоран Заев и неговите пиуни не мрднаа со прст за да се спречи оваа енергетска криза, која се одразува на ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Последен ден за пријавување за гласање во вториот круг на болни од Ковид-19 и лица во изолација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: