Продолжуваат партиските активности од кампањата за вториот круг од Локалните избори 2021


Продолжуваат партиските активности од кампањата за вториот круг од локалните избори што ќе се одржи в недела на 31 октомври. Денеска истекува рокот за ...
| | веќе видена | слични

Власта е стабилна на Македонија не и се потребни предвремени избори. Премиерот Заев во интервју за српскиот весник „Политика“ најавува и зголемување на ...
| | веќе видена | слични

Мицкоски вели дека очекува победа и во вториот круг и покрај притисоците и заканите. Тој во интервјуто за Канал 5 рече дека очекува најмалку двојно поголем ...
| | веќе видена | слични

Очекувам огромното мнозинство протестни гласови да излезе и масовно да гласа против власта и да биде казнета, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...
| | веќе видена | слични

Во пресрет на вториот круг на локалните избори, Заев вели дека парламентарното мнозинство е стабилно. Мицкоски, пак, обвинува дека власта го има изгубено ...
| | веќе видена | слични

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, за белградска „Политика“ вели дека најголемата опозициска партија ќе води политика на реципроцитет со Бугарија ...
| | веќе видена | слични

„Долг период бевме на прво место во Европа по бројот на смртни случаи, а моментално сме трети во светот. За огромна жал над 7.000 луѓе го загубија својот живот ...
| | веќе видена | слични

„Владата на Заев го губи политичкиот легитимитет и кредибилитет, затоа што не ги оправда очекувањата за кои доби доверба од народот.“, нагласи претседателот на ...
| | веќе видена | слични

„За Македонија ова се многу важни избори од повеќе аспекти, тие ја дефинираат определбата на граѓаните дали сакаат нешто да променат или пак ќе продолжи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лице заразено со новиот сој Омикрон на коронавирусот бил на голем концерт во саботата, соопшти денеска данската Управа за безбедност на пациенти. Лицето беше ...
сите 532 | | | веќе видена

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжуваат партиските активности од кампањата за вториот круг од Локалните избори 2021

Од:
До кого (е-маил):
Порака: