ТИВКИТЕ ГЛАСАЧИ НА СДСМ – зошто решија да останат дома или да гласаат за независни, и ќе дојдат ли напомош во вториот круг

Дури ни во самиот Изборен штаб на социјалдемократите не им се веруваше кога пред четири години ја слушнаа веста дека освоиле дури 37 градоначалнички места уште ...
| | веќе видена | слични

Една од општините кои ги изгуби СДСМ на овие локални избори, а со кои раководеше во претходните четири години, е Арачиново. Уште на првиот круг од ова локално ...
| | веќе видена | слични

Како што можеше да се претпостави, трендовите во вториот круг на гласање на локалните избори си продолжија според оние од првиот круг: СДСМ убедливо ја загуби ...
| | веќе видена | слични

Обидите на СДСМ да покаже дека и самите разбрале дека некои од нивните градоначалници не си ја завршиле работата доведе до предлагање на нови, но сериозно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не е точно дека, ако (Зоран) Заев не остане на премиерската функција, ќе се загрозат евроинтегративните процеси и државата ќе влезе во нови проблеми, му ...
сите 400 | | | веќе видена

Државниот јавен обвините, Љубимир Јовески, на вчерашната прес-конфернеција со бугарските обвинители во Скопје, рече дека се обезбедуваат и други докази, а се ...
сите 439 | | | веќе видена

Тулио де Оливеира, бразилскиот виролог чиј тим го откри заразниот омикрон-сој на коронавирусот, смета дека медиумската паника што се прошири деновиве работи на ...
сите 393 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во исчекување на окрупнување на парламентарното мнозинство, во владејачката СДСМ почна постапката за кандидирање за претседател на партијата, откако ...
сите 134 | | | веќе видена

Во посетата на Свети Николе и тековните проекти на Општината, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на новинарско прашање во врска со трагичната ...
сите 152 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТИВКИТЕ ГЛАСАЧИ НА СДСМ – зошто решија да останат дома или да гласаат за независни, и ќе дојдат ли напомош во вториот круг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: