Мицкоски: Кога Заев најавува “game change”, народот во недела ќе му испорача “game over”


Новата иднина значи и промена на реалноста во која живееме. Реалноста и голиот живот кој покажува дека имаме власт која е корумпирана, криминална. Власт која ...
| | веќе видена | слични

На овие избори ние не покажавме дека сите се исти. Покажавме дека сите ни се исти. Сметката за тоа допрва ќе ни биде испорачана. Заев замина од премиерската ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Денеска најпрвин сакам да им честитам на граѓаните кои што барем до овој момент масовно излегуваат и ја изразуваат својата слободна волја. И од она кое што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Mислам дека неправилностите што ги имамве деновиве и злоупотребата на државните институции ќе имаат спротивен ефект и дека денеска ќе победи новата иднина, ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по гласањето на избирачко место во ОУ „Димо Хаџи Димов” во Влае им честиташе на граѓаните кои, како што рече, ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, откако го оствари неговото право на глас порача дека денеска ќе победат проектите и ќе победат ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРо-ДПМНЕ Хрстијан Мицкоски го оствари своето гласачно право околу 14 часот. Во изјава за медиумите тој им честита на граѓаните за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Жално е што другата страна форсира национализам и тоа го прават само подолго да се одржат на власт. Кога викаат дека не го давале Кичево на Македонец е жално, ...
| | веќе видена | слични

Запрашан за тоа дали е можно поскапување на електичната енергија после Нова година, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во интервју за ТВ Сител, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДУИ беше целосно информирана за разговорите на премиерот и лидер во оставка на СДСМ Зоран Заев со Африм Гаши за влезот на Алтернатива во Владата, изјави ...
сите 549 | | | веќе видена

Ковачевски периодот ја претставува својата програма пред раководствата на општинските организации, форумите на жени, членовите на Централниот одбор и ...
сите 361 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 323 | | | веќе видена

Највозрасното дете на Магдалена Абаџиева се врати на училиште во Бугарија во почетокот на септември за она што нејзината мајка се надеваше дека ќе биде за ...
сите 334 | | | веќе видена

Техничката раководителка на Светска здравствена организација за Ковид-19, Марија Ван Керкова изјави дека според првичните информации лицата заразени со сојот ...
сите 690 | | | веќе видена

Освен за криминалот и полнењето на своите џебови, Зоран Заев и неговите пиуни не мрднаа со прст за да се спречи оваа енергетска криза, која се одразува на ...
сите 180 | | | веќе видена

Снег утрово врне во ски центарот Попова Шапка, додека во Маврово сликата од викендов непроменета.Дождот го пролонгираше отворањето на ски сезоната во Маврово ...
сите 239 | | | веќе видена

Пет лица, од кои четворица потешко и еден полесно се повредени во сообраќајната несреќа што се случила вчера попладне на магистралниот пат Охрид-Ресен, кај ...
сите 277 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Кога Заев најавува “game change”, народот во недела ќе му испорача “game over”

Од:
До кого (е-маил):
Порака: