Локални избори 2021: Советници во скопски општини

3 копии

Данела Арсовска и Жаклина Јовановска се единствените жени кои ќе раководат со локалните самоуправи од вкупно 80 општини и Градот Скопје.Град Скопје првпат доби ...
| | веќе видена | слични

Град Скопје првпат доби градоначалничка, откако независната кандидатка, поддржана од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата Данела Арсовска го победи противкандидатот Петре ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вториот круг од локалните избори вчера и официјално заврши во мнозинството општини во земјава. Исходот им донесе ветер во грб на опозициската ВМРО-ДПМНЕ која ...
| | веќе видена | слични

40 пати повеќе мажи од жени ќе седат во градоначалничките фотелји, откако синоќа, по вториот круг на локалните избори, се дефинираше конечниот изглед на новата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче вели дека во последниве неколку дена се разгледуваат мерки за невакцинираните лица кои нема да ги загрозуваат работните ...
сите 360 | | | веќе видена

СДСМ на 12 декември ќе избира нов лидер што треба да го наследи Зоран Заев кој поднесе оставка, за што постапката почнува утре. Оваа одлука била донесена на ...
сите 323 | | | веќе видена

Алтернатива како сериозна политичка партија која отсекогаш знаела да се издигне над сопствените интереси вечерва разговараше за можноста и помошта за ...
сите 197 | | | веќе видена

„Ние два дена гледавме нашите обвинители како се присутни во Бугарија, а се воопшто ненадлежни за инцидентот кој што се случи, за трагедијата која што се случи ...
сите 148 | | | веќе видена

Тој сигурно чекори по режимските стапки на својот ментор азилантот Груевски, кој, своевремено беше и лидер на партија и министер, градоначалник, судија, ...
сите 66 | | | веќе видена

На денешната заедничка прес-конференција на државниот јавен обвинител, Љубомир Јовески, со неговите бугарски колеги за големата автобуска трагедија на ...
сите 364 | | | веќе видена

Првите двајца ќе бидат пуштени утре, на 27 ноември, други двајца на 28 ноември, уште двајца на 30 ноември и едно лице на 1 декември. Српскиот државјанин ќе ...
сите 208 | | | веќе видена

Советничката група на СДСМ на коалицијата и ДУИ во Град Скопје вчера поднесе иницијатива за свикување на вонредна седница на Советот на која треба да се усвои ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Локални избори 2021: Советници во скопски општини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: