Деветнаесетгодишник приведен поради агресивност кон полицајци


9 копии
3 копии

Во СВР Скопје вчера околу 00.50 часот било пријавено дека во Одделот на арестантско одделение при комплекс клиники „Мајка Тереза“ бил пронајден починат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

– Во Кочани двајца полициски службеници пријавиле дека при вршење на редовна служба на Избирачко место 858 во Кочани преземале мерки и активности против едно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од Алтернатива потврдуваат дека утре вечер во 18 часот ќе почне состанокот на Централното претседателтво на партијата, на кој ќе треба да се утврди став, како ...
сите 236 | | | веќе видена

Во тек е истрага за причините на несреќата.-На еден од пациентите денеска му претстои уште една операција. Останатите пациенти се во стабилна состојба “, вели ...
сите 736 | | | веќе видена

Раководењето со локалната самоуправа од страна на градоначалниците на СДСМ било спротивно на закон во многу сегменти, изјави Марија Митева портпарол на ...
сите 441 | | | веќе видена

Советот на општината општината Чаир одлучи да ги пренамени средствата за украсување за Нова година за помош за семејствата на загинатите во несреќата која се ...
сите 129 | | | веќе видена

На предлог на градоначалничката Данела Арсовска, Советот на Град Скопје на својата наредна седница ќе одлучува за доделување парична помош во знак на ...
сите 550 | | | веќе видена

Разрешувањата на првите луѓе на РЕК Битола и Осломеј предизвикаа низа реакции. Откако државната ЕСМ на местото на досегашниот директор на РЕК Битола, Златко ...
сите 273 | | | веќе видена

Човечка грешка е водечка и главна причина за трагедијата на автопатот „Струма“, изјави на денешен брифинг заменик главниот обвинител и директор на Националната ...
сите 277 | | | веќе видена

Најпрвин, сакам да изразам сочувство до семејствата на жртвите, ја почнува атлетичарката Дрита Ислами својата приказна за искуството со патувањето со ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Деветнаесетгодишник приведен поради агресивност кон полицајци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: