Се истепале колеги во скопско кафуле, интервенирала полицијата


7 копии
2 копии

– Во Кочани двајца полициски службеници пријавиле дека при вршење на редовна служба на Избирачко место 858 во Кочани преземале мерки и активности против едно ...
| | веќе видена | слични

На денешните локални избори во Радовиш, жена која имала решение за самоизолација сепак излегла на гласање. Како што соопштуваат од МВР: „На 31.10.2021 во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во изминатото деноноќие на подрачјето на Скопје регистрирани се неколку физички пресметки на кои реагирале од СВР Скопје, како и една кражба во аптека на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Mинистри за здравство, за информатичко општество и администрација и без ресор задолжен за дијаспората, заменици министри во образование, култура и најверојатно ...
сите 548 | | | веќе видена

„Ќе ги повикам Димитар Ковачевски и Фросина Ременски во партијата сите заедно, преку интернет, сите тројца заедно да ги претставиме програмите за лидер на ...
сите 341 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 324 | | | веќе видена

Пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи, синоќа на својот фејсбук-профил објави дека се повлекува од координатор на пратеничката група на Алтернатива/ ...
сите 86 | | | веќе видена

Стоилковски вели дека ова е едно шизофрено однесување на македонската политичка сцена за она коешто претставува власт и она кое претставува грабање на дел од ...
сите 383 | | | веќе видена

На последната владина седница, Владата ја утврди Предлог – одлуката за распределба на средствата, со што ќе се обезбедат финансии за справување со енергетската ...
сите 272 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се истепале колеги во скопско кафуле, интервенирала полицијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: