Анкета на Народна банка: Поголема инфлација годинава и во наредните две години, очекуваат експертите


Експертите очекуваат зголемување на инфлацијата во земјава. Народната банка прави анкета на инфлациските очекувања и прашува експерти од областа, а според ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Време зa читање: 2 минути ТТК Банка АД Скопје оствари добивка од 38 милиони денари за 9 месеци во 2021 година. Какви се очекувањата на менаџментот на ТТК Банка ...
| | веќе видена | слични

Американската економија забележа најбавен раст во минатата година во третиот квартал од 2021 година. Причината за ова е порастот на случаите со Ковид-19, што ...
| | веќе видена | слични

Инфалцијата на годишно ниво во еврозоната силно забрзала во октомври, достигнувајќи го највисокото ниво во последните 13 години, поттикната од високите цени на ...
| | веќе видена | слични

Луксембург, Швајцарија или Норвешка, често се споменуваат како најбогати земји во Европа…Но, медалот секогаш има две страни“ пишува весникот „Вирчафтс вохе’, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Владимир Пивоваров, националниот координатор за гранично управување во емисијата „25 минути“ на ТВ24 изјави дека и граѓаните, требало да ја проверат лиценцата ...
сите 582 | | | веќе видена

Не е точно дека, ако (Зоран) Заев не остане на премиерската функција, ќе се загрозат евроинтегративните процеси и државата ќе влезе во нови проблеми, му ...
сите 400 | | | веќе видена

Тулио де Оливеира, бразилскиот виролог чиј тим го откри заразниот омикрон-сој на коронавирусот, смета дека медиумската паника што се прошири деновиве работи на ...
сите 402 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во исчекување на окрупнување на парламентарното мнозинство, во владејачката СДСМ почна постапката за кандидирање за претседател на партијата, откако ...
сите 134 | | | веќе видена

На денешната посета во Свети Николе, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со привлекувањето на странски инвестиции, истакна дека самиот ...
сите 214 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анкета на Народна банка: Поголема инфлација годинава и во наредните две години, очекуваат експертите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: