Пецаков: Излезете масовно на 31. октомври да тргнеме кон нова иднина за Охрид

Одиме по граѓаните, тропаме по вратите, ја бараме нивната поддршка едноставно она кое што е потребно и покрај огромната предност на ВМРО-ДПМНЕ во првиот круг ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Илјадници поддржувачи на Кирил Пецаков и ВМРО-ДПМНЕ, излегоа на градскиот плоштад во Охрид да ја прослават победата на кандидатот. Со факли и македонски песни, ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ за Општина Охрид Кирил Пецаков, прогласи победа на вториот круг од локалните избори. Докторот стоматолог кој е новиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заменик министерот за финасии Димитар Ковачевски има огромна поддршка од скопското крило на СДСМ на престојните внатрепартиски избори, тврдат за „ Фактор “ ...
сите 521 | | | веќе видена

Привремената министерка за регионален развој на Бугарија, Виолета Комитова за БНТ коментира дека на денот на несреќата трхнала кон местото на несреќата на ...
сите 809 | | | веќе видена

ДНК материјалите, 8 записници од испитани сведоци, и целокупната документација за автобусот од компанијата „Беса транс“ и Министерството за транспорт – јавниот ...
сите 584 | | | веќе видена

Тој посочи дека за претходните мерки дискутирале на седницата на Владата.-Свесен сум дека овие се едни од најтешките мерки поради што допираат во една сфера во ...
сите 348 | | | веќе видена

Нема место за паника, новиот сој Омикрон се разликува само во шилецот (спајк протеинот во обвивката на вирусот), поради што не го неутрализираат задоволително ...
сите 313 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 189 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, во свое име и во име на Владата на Македонија изрази жалење за ужасната трагедија која се случи во Косово.– Нема збор за утеха на ...
сите 410 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пецаков: Излезете масовно на 31. октомври да тргнеме кон нова иднина за Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: