Бензема: Моите идоли Роналдо и Зидан ја освоија Златната топка, сега јас не сум толку далеку од тоа

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема зборуваше за претстојната церемонија за доделување на Златната топка. – Ова е она за што сонував уште од детството. Се ...
| | веќе видена | слични

Италијанската јавност и голем дел аналитичарите се убедени дека Жоржињо треба да биде човекот кој ќе ја добие „Златната топка“ поради трофеите кои ги освои со ...
| | веќе видена | слични

Ѕвездата на Челси и на италијанската репрезентација, Жоржињо, е еден од фаворитите за „Златната топка“ и признава дека би гласал за самиот себе доколку има ...
| | веќе видена | слични

Шпанска „Марка“ тврди дека стигнала до документ со конечните резултати од гласањето за наградата „Златна топка“ и веќе го знае победникот. Според протечената ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, покрај програмата за неговата официјална посета на Република Бугарија одржа уште ...
сите 591 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид јавно ја осудува хајката којашто се води против градоначалникот Пецаков додека властите молчат за премиерот Ковачевски. Ја информираме ...
сите 203 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 89 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 78 | | | веќе видена

Податоците добиени од анкетата на Сојузот на наставници од Ниш покажуваат дека над 800 ученици и околу 200 наставници во 44 училишта во Ниш се заразени со ...
сите 143 | | | веќе видена

Говорејќи на заедничката прес-конференција со германскиот канцелар Олаф Шолц во Берлин, Макрон рече дека Европа и нејзините сојузници се обединети по прашањето ...
сите 436 | | | веќе видена

За речиси 500% повисока сметка за струја за декември во споредба со претходната, добија некои хотели на охридско-струшката ривиера. Некои од нив со електрична ...
сите 233 | | | веќе видена

КОВАЧЕВСКИ НА СРЕДБА СО ДРЖАВНО - ПОЛИТИЧКИОТ ВРВ ВО БУГАРИЈА Македонскиот премиер Димитар Ковачевски по потпишувањето на меморандумите на работните групи во ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бензема: Моите идоли Роналдо и Зидан ја освоија Златната топка, сега јас не сум толку далеку од тоа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: