Следете во живо: Изјава на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски


Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ќе оствари посета на Пештани и Вевчани. Во 13:00 часот Мицкоски заедно со кандидатот за градоначалник за ...
| | веќе видена | слични

На преполниот плоштад пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје, вечерва се слави со звуците на италијанската партизанска песна „Бела чао“, досега карактеристична ...
| | веќе видена | слични

Прослава вечерва има пред штабот на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје. Се слави по повод победата на Данела Арсовска во Скопје, но партијата освои и повеќе градоначалнички ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со музика од зурли и тапани и извици „ВМРО-ДПМНЕ“ и „Цело Скопје вмровски град“, симпатизери на опозициската партија се собраа пред партиското седиште во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на македонскиот дел од комисијата за историја со Бугарија, Драги Ѓоргиев вели дека невозможно е да се среќаваат еднаш месечно со бугарските ...
сите 583 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид јавно ја осудува хајката којашто се води против градоначалникот Пецаков додека властите молчат за премиерот Ковачевски. Ја информираме ...
сите 203 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 89 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 78 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски на брифинг со новинарите по завршувањето на заедничката средба меѓу македонската и бугарската влада во Софија рече дека Уставот на ...
сите 437 | | | веќе видена

Податоците добиени од анкетата на Сојузот на наставници од Ниш покажуваат дека над 800 ученици и околу 200 наставници во 44 училишта во Ниш се заразени со ...
сите 105 | | | веќе видена

„Подготвени сме да седнеме и да разговараме за контролата на вооружувањето, разоружувањето, транспарентноста на воените активности, механизмите за намалување ...
сите 467 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Следете во живо: Изјава на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: