Рекорден број болни и изнемоштени ќе гласаат во вториот изборен круг во Кичево


-До Општинската изборна комисија за вториот круг локални избори, во Кичево се доставени рекорден број барања на лица болни и изнемоштени кои побарале своето ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Вториот круг од локалните избори во земјава заврши а претседателот на Државната изборна комисија Александар Даштевски истите ги оцени како успешни. На овие ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Успешно завршија изборите, први со електронско гласање, изјави на вечерашната прес-конференција претседателот на Државната изборна комисија (ДИК) Александар ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии
2 копии

Претседателот на Државната изборна комисија одржа прес конференција соопштувајќи резултати од денешното глассање во вториот круг од локалните избори 2021 ...
| | веќе видена | слични

Излезноста во вториот круг на локалните избори до 18:30 часот изнесува 48,88% и своето право на глас го оствариле 555.943 гласачи, објави Државната изборна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кого владата на СДСМ упорно штити во автобуската несреќа? Прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ.Дали бизнисот со хероин кој го крие власта е причина за несреќата и 45 ...
сите 582 | | | веќе видена

Не е точно дека, ако (Зоран) Заев не остане на премиерската функција, ќе се загрозат евроинтегративните процеси и државата ќе влезе во нови проблеми, му ...
сите 401 | | | веќе видена

Тулио де Оливеира, бразилскиот виролог чиј тим го откри заразниот омикрон-сој на коронавирусот, смета дека медиумската паника што се прошири деновиве работи на ...
сите 401 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во исчекување на окрупнување на парламентарното мнозинство, во владејачката СДСМ почна постапката за кандидирање за претседател на партијата, откако ...
сите 134 | | | веќе видена

На денешната посета во Свети Николе, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со привлекувањето на странски инвестиции, истакна дека самиот ...
сите 214 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рекорден број болни и изнемоштени ќе гласаат во вториот изборен круг во Кичево

Од:
До кого (е-маил):
Порака: