Партиите ја конкретизираат меѓусебната поддршка на изборите


4 копии
4 копии

Димче Атанасовски од ВМРО – ДПМНЕ и коалицијата „Создади нова иднина“ во вториот круг од изборите го освои мнозинството од гласовите на каменичани со што ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за градоначалник на Општина Ресен од ВМРО – ДПМНЕ и коалицијата Јован Тозиевски вечерва прогласи победа, неговиот против кандидат од СДСМ и актуелен ...
| | веќе видена | слични

– Најпрво сакам да им се заблагодарам на сите ресенчани и жители на Преспа за поддршката. Ќе бидам градоначалник за сите граѓани без разлика на партиска, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Актуелниот градоначалник на Ресен, Живко Гошаревски (СДСМ), вечерва му ја честита победата на кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ во Ресен, Јован Тозиевски. Гошаревски на ...
| | веќе видена | слични

Јован Тозиевски од ВМРО-ДПМНЕ е новиот градоначалник на Ресен. Победата му ја честиташе д-р Живко Гошаревски, кој не ја доби довербата за втор мандат. „На ...
| | веќе видена | слични

Во својата првична изјава Атанасовски како нов градоначалник на Македонска Каменица, кажа дека од утре градот ќе го води нов честит тим. -Емоциите ...
| | веќе видена | слични

Мои почитувани Преспанчани, мои сограѓани, ми беше огромна чест што претходниве четири години бев градоначалник на Општина Ресен. Ви благодарам на вашата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кого владата на СДСМ упорно штити во автобуската несреќа? Прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ.Дали бизнисот со хероин кој го крие власта е причина за несреќата и 45 ...
сите 582 | | | веќе видена

Не е точно дека, ако (Зоран) Заев не остане на премиерската функција, ќе се загрозат евроинтегративните процеси и државата ќе влезе во нови проблеми, му ...
сите 401 | | | веќе видена

Тулио де Оливеира, бразилскиот виролог чиј тим го откри заразниот омикрон-сој на коронавирусот, смета дека медиумската паника што се прошири деновиве работи на ...
сите 401 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во исчекување на окрупнување на парламентарното мнозинство, во владејачката СДСМ почна постапката за кандидирање за претседател на партијата, откако ...
сите 134 | | | веќе видена

На денешната посета во Свети Николе, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со привлекувањето на странски инвестиции, истакна дека самиот ...
сите 214 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Партиите ја конкретизираат меѓусебната поддршка на изборите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: