Извршниот директор во ММФ: Централната банка дејствуваше соодветно за време на кризата, но неопходно е внимателно следење на инфлациските движења


Централната банка, како професионална и независна институција дејствуваше соодветно за време на корона-кризата со мерки за поддршка, што придонесе за одржување ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Време зa читање: 2 минути ТТК Банка АД Скопје оствари добивка од 38 милиони денари за 9 месеци во 2021 година. Какви се очекувањата на менаџментот на ТТК Банка ...
| | веќе видена | слични

Американската економија забележа најбавен раст во минатата година во третиот квартал од 2021 година. Причината за ова е порастот на случаите со Ковид-19, што ...
| | веќе видена | слични

Инфалцијата на годишно ниво во еврозоната силно забрзала во октомври, достигнувајќи го највисокото ниво во последните 13 години, поттикната од високите цени на ...
| | веќе видена | слични

Луксембург, Швајцарија или Норвешка, често се споменуваат како најбогати земји во Европа…Но, медалот секогаш има две страни“ пишува весникот „Вирчафтс вохе’, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Централната изборна комисија на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија денеска ќе ги верификува кандидатурите кои ги исполнуваат критериумите за избор на ...
сите 273 | | | веќе видена

Луѓето кои претходно шиеја заштитни маски, почнаа да шијат и торби, откако цената на кесите скокна на 15 денари, со цел да се дестимулира нивната употреба. ...
сите 206 | | | веќе видена

Лекарите во Јужна Африка тврдат дека новиот сој на корона вирус, омикрон предизвикува благи симптоми, како главоболка и умор и дека досега не довело до ниту ...
сите 382 | | | веќе видена

Од новата варијанта на коронавирус Омикрон постои трипати поголем ризик од повторна инфекција од моментално доминантниот вид Делта и Бета видот на вирусот, ...
сите 687 | | | веќе видена

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловозиИнтензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 154 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 134 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 241 | | | веќе видена

ДОНЕСЕНИ СЕ ТЕЛАТА НА ЗАГИНАТИТЕ Со државно-воена церемонија, денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје беше организиран пречек на посмртните останки на ...
сите 231 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Извршниот директор во ММФ: Централната банка дејствуваше соодветно за време на кризата, но неопходно е внимателно следење на инфлациските движења

Од:
До кого (е-маил):
Порака: