ВМРО-ДПМНЕ со поддршка за Максим Димитриевски, членството на СДСМ ќе гласа за Рамиз Мерко и коалициските партнери


ВМРО–ДПМНЕ на седниците на извршниот и централниот комитет во Охрид ја реафирмира поддршката за кандидатите за градоначалници од Алијанса за Албанците и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии
2 копии
5 копии
повеќе

Останато

Кадровските решенија што ќе ги предложи Алтернатива за министри и заменици министри ќе го чекаат новиот мандатар за да бидат избрани во Собранието. -Владата ...
сите 645 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Првите охрабрувачки знаци доаѓаат во однос на сериозноста на инфекција што ја предизвикува варијантата омикрон. Првите „малку охрабрувачки сигнали“ доаѓаат од ...
сите 418 | | | веќе видена

Во недостиг на ефикасни мерки за справување со економската и енергетската криза, од центарот за комуникации на СДСМ излегуваат банални соопштенија.Центарот за ...
сите 290 | | | веќе видена

Владата ги замрзна цените откако се поскапи, инфлацијата го јаде стандардот. Одлуката за замрзнување на цените е задоцнета. Замрзнувањето на цените требаше да ...
сите 121 | | | веќе видена

Речиси 120 луѓе биле позитивни на тестот за Ковид-19 по посетата на норвешки ресторан каде што се одржал деловен настан кој се претворил во жариште на ...
сите 396 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ со поддршка за Максим Димитриевски, членството на СДСМ ќе гласа за Рамиз Мерко и коалициските партнери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: