Сонуваат за просечна плата: 5 најниски плати во Македонија

3 копии

Српскиот претседател Александар Вучиќ најави зголемување на платите и на пензиите по Нова година. „Платите ќе бидат зголемени за 7 до 8 проценти во јавниот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Статистичките податоци покажуваат дека се намалува индустриското производство во Македонија. Во периодот од септември минатата година до истиот месец годинава, ...
| | веќе видена | слични

Да се обединиме околу политиките што гарантираат напредок, економски раст, подобар животен стандард, да заокружиме број 12 Овие локални избори се важни бидејќи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заменик министерот за финасии Димитар Ковачевски има огромна поддршка од скопското крило на СДСМ на престојните внатрепартиски избори, тврдат за „“ извори од ...
сите 469 | | | веќе видена

-16 милиони евра платила државата за кражбата на струја од европската мрежа за само еден месец, дополнително се реализирани сет на купувања на струја од над 11 ...
сите 176 | | | веќе видена

Во спомен на жртвите на автопатот Струма кои го загубија животот во несреќата на автобусот на Беса Транс, бугарскиот д-р Димитар Ленков нуди двете држави ...
сите 448 | | | веќе видена

Почнува враќањето во Македонија на повредените во автобуската несреќа на автопатот „Струма“ во Бугарија. Првите двајца хоспитализирани во софиската болница ...
сите 200 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 169 | | | веќе видена

Нови судири избија доцна синоќа во неколку холандски градови во знак на протест против построги владини мерки за спречување на ширењето на инфекцијата со ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сонуваат за просечна плата: 5 најниски плати во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: