ДИК: Во вториот круг ќе се гласа во 44 општини


4 копии
2 копии
3 копии
3 копии

Изборниот тек на гласачкото место 0543 во Дебар, каде се прегласуваше и за градоначалник и за советници има многу повисока излезност споредно со првиот круг од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Во Пробиштип на 46-те избирачки места до 17 часот своето право на глас го искористиле 63,91 проценти од гласачите. Претседателот на ОИК-Пробиштип, Јорданчо ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во попладневните часови видно е зголемена излезноста на граѓаните на гласачкото место 0543 во Дебар, каде се повторува гласањето. – До 15 часот правото на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Она што со децении постои како хроничен проблем и претставува баласт на македонското општество, а се однесува на предимензионираниот обем на администрацијата, ...
сите 273 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 150 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 249 | | | веќе видена

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 216.328, бројот на оздравени пациенти е 200.669, на ...
сите 313 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДИК: Во вториот круг ќе се гласа во 44 општини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: